ArtZept 2014

ArtZept 2014

Trvanie: 1. máj 2014 - 1. júl 2014
Miesto: medzinárodná

Uzávierka odovzdania prihlášky a podkladov: 1. 7. 2014.
Medzinárodnú dizajnérsku súťaž založila manželka majiteľa firmy Zepter International Madlena Janković-Zepter, podnikateľka v oblasti umenia, o. i. zakladateľka belehradskej súkromnej opery a divadla Madlenianum a Múzea Zepter v tom istom meste. Artzept dáva príležitosť talentovaným mladým dizajnérom na zviditeľnenie ich projektov v súťaži zameranej predovšetkým na interiérový dizajn a doplnky. Firma Zepter podporuje nové riešenia domácností a ich vybavenie v budúcnosti svojimi výrobkami, ktoré neustále inovuje. Jej filozofiou je zosúladenie umenia s obchodom, emócie s racionalitou, funkcionality s významom.
Témou jedenásteho ročníka ArtZept 2014 s mottom Snaha byť krásny je dizajn obalov na kozmetiku a parfumy – konkrétne fľaštičiek a krabičiek na parfumy a toaletné vody, sprejové a roll-on deodoranty, nádobky a iné obaly na krémy, telové mlieka, gély, púdre, make-up atď. či obaly na toaletné potreby, ktoré majú byť vyrobené zo skla, keramiky, plastických alebo kompozitných materiálov.
Všetky súťažiace projekty musia byť originálne, funkčné a estetické, vhodné na masovú výrobu. Musia byť prezentované v 3D digitálnych modeloch vyhotovených v softvéri CAD/CAM alebo CAID s vysokým rozlíšením, ktoré jasne znázorní tvar, priestorovosť a povrchovú úpravu objektu. 

Neplatí sa žiadny registračný poplatok a víťazi si odnesú ceny v celkovej hodnote 17 000 eur.

Súťažné práce treba zasielať na adresu:
Zepter International, ArtZept 2014 – Cosmetic bottles and containers – „Striving for Beauty“, c/o Brid Marketing, Via Sibilla Aleramo, 13 – 20092 Cinisello Balsamo (MI), Italy.
Bližšie o podmienkach súťaže: http://www.artzept.com/page/competition/rules.aspx.
Informácie: http://www.artzept.com/artzept.aspx