Asahikawa 2014

Asahikawa 2014

Trvanie: 30. júl 2013 - 30. november 2013
Miesto: Japonsko

Medzinárodná súťaž dizajnu nábytku.  

Uzávierka: 30. 11. 2013.
Medzinárodný veľtrh nábytku Asahikawa (The International Furniture Design Fair Asahikawa) sa koná od roku 1990 každý tretí rok. Jeho vyvrcholením býva vyhlásenie výsledkov rovnomennej medzinárodnej súťaže, ktorá sa uskutoční v roku 2014 už po deviaty raz. Prihlásené práce posúdi medzinárodná porota v zložení: Motomi Kawakami (dizajnér), Naoto Fukasawa (produktový dizajnér), Noritsugu Oda (profesor Školy umenia a technológií, Hokkaido Tokai University), Nils Holger Moormann (dizajnér, Nemecko), Gunilla Allardová (dizajnérka, Švédsko), Yeoh-Hang Yoon (profesor dizajnu, Kórea), Minoru Nagahara (predseda organizačného výboru IFDA).
Hlavným materiálom tejto súťaže je drevo, no jej cieľom je zároveň ochrana životného prostredia a recyklácia lesa, ako aj výroba kvalitného dreveného nábytku použiteľného na dlhé obdobie. Súťažné návrhy budú v prototypoch realizovať vynikajúci remeselníci nábytku z Asahikawy a najlepšie z nich majú šancu na sériovú výrobu v miestnych nábytkárskych firmách. Doposiaľ nezverejnené návrhy dreveného nábytku rôzneho druhu (stoličky, stoly, skrinky a iné) musia byť vyrobiteľné prevažne z dreva. Súťažiť môžu jednotlivci, skupuny aj firmy. Počet prihlášok nie je limitovaný.
Registračný poplatok (cez internet): 5 000¥každý predmet, 6 000 ¥pri prihláške poštou. Prihlásené práce musia byť sprevádzané názvom, kategóriou nábytku, stručným popisom výrobnej technológie, rozmermi, materiálom, rokom vzniku, menom a adresou autora, potvrdením o zaplatení registračného poplatku a fotografiami objektu naskenovanými vo formáte jpeg s maximálnou hodnotou 500 (v prípade zasielania elektronicky). V polovici decembra 2013 sa uskutoční predbežný výber, vybraní dizajnéri budú upovedomení o svojom zaradení do užšej súťaže.
Realizované víťazné práce budú predstavené na medzinárodnom veľtrhu Asahikawa v júni 2014.

Adresa usporiadateľa: IFDA Organizing Committee, Asahikawa Furniture Industry Cooperative, Nagayama 2-10, Asahikawa, Hokkaido, 079-8412 Japan.
Informácie: ifda2014@asahikawa-kagu.or.jp, http://www.asahikawa-kagu.or.jp/.