Auto Design Prague 2014

Auto Design Prague 2014

Trvanie: 18. september 2014
Miesto: Praha, Česko

Medzinárodná konferencia a výstava o automobilovom dizajne.
18. septembra 2014 sa Praha stane už po štvrtý raz centrom automobilového dizajnu. Na medzinárodnej konferencii Auto Design Prague sa stretnú poprední svetoví dizajnéri, napríklad Flavio Manzoni, viceprezident pre dizajn Ferrari, ktorý je tvorcom hyperšportového LaFerrari, ale aj Volkswagenu Golf 6. generácie. V tomto roku sa Flavio Manzoni stal aj držiteľom najstaršieho a najprestížnejšieho talianskeho dizajnérskeho ocenenia Compasso d'Oro.
Z ďalších slávnych mien vystúpi Thomas Ingenlath, riaditeľ dizajnu Volvo, ktorý predstaví nový dizajn modelu XC90, Gert Hildebrand, bývalý šéfdizajnér Mini, dnes vedúci dizajnu najambicióznejšej čínskej automobilky Qoros, a Julian Homson, riaditeľ advanced designu Jaguar. Na programe sú aj technologicky zamerané prednášky súvisiace s automobilovým dizajnom a prácou dizajnérov. Novinky z oblasti svetelnej techniky predstaví spoločnosť Varroc Lighting Systemes, ktorá dodáva svetlomety automobilom Citroen, Škoda či Bentley. Návštevníci sa budú môcť osobne zoznámiť s novinkami z oblasti softvérových riešení pre dizajnérov a vyskúšať si digitálne kreslenie s podporou profesionálnych aplikácií.
Tohtoročnou novinkou programu bude Auto Design Prague Gallery – výberová prehliadka najlepších projektov absolventov popredných svetových vysokých škôl zameraných na transport dizajn. Táto výstava bude otvorená pre širokú verejnosť od 15. do 20. septembra v galérii Národnej technickej knižnice v Prahe-Dejviciach.

Info: www.auto-design.cz
Viac informácií: www.auto-design-prague.cz; video teaser: http://vimeo.com/95366623