B ako BAUHAUS

B ako BAUHAUS

Autor: Sudjic Deyan
Vydalo: Kniha Zlín
Počet strán: 503
ISBN: 978-80-7473-322-2

Každý deň používame predmety a pojmy, ktoré nám pripadajú tak samozrejmé, že o ich podstate a vzniku vôbec neuvažujeme. Jazdíme autami, sedíme na stoličkách, píšeme na klávesnici, niekoľkokrát denne zapneme zips, varíme v kuchyni, sledujeme YouTube, navštevujeme múzeá, nakupujeme v IKEA, používame pojmy ako autenticita, vkus, nedokonalosť, móda či dizajn.
Deyan Sudjic, riaditeľ londýnského Múzea dizajnu, novinár a kritik, vo svojich, abecedně radených esejách, venovaných nielen veciam každodennej potreby, ale i významným dizajnérom a umeleckým hnutiam, pútavo odhaľuje, ako spôsob, akým sú veci navrhované a ako ich používame, ovplyvňuje chápánie sveta okolo nás.
Táto tematicky pestrá, populárna kniha plná inšpiratívnych myšlienok a osviežujúcich osobných spomienok pojednáva nielen o svete, ako ho vidieť v spätnom zrkadle vo videohre Grand Theft Auto V, o digitálnych ornamentoch a o našej láske k nedokonalostiam. Je rovnako o popíjaní suchého martini v Loosovom Americkom bare vo Viedni a o architektúre vo filmoch Alfreda Hitchcocka, o móde a technológii, politike i umení. Je dokladom toho, že myslenie pomocou vecí významným spôsobom utvára popkultúru a že dizajn je v dobrom i zlom neodmysliteľnou súčásťou nášho každodenného života.
Upozornenie: Kniha je graficky spracovaná podľa originálneho vydania, napr. v kapitole Kritický dizajn je nadpis i stránkovanie hore nohami, jedná sa o zámer autora.

Titul: B ako BAUHAUS
Vydavateľstvo: Kniha Zlín
Autor: Sudjic Deyan
Dátum vydania: 25. február 2016
ISBN: 978-80-7473-322-2
Počet strán: 503
Jazyk: český
Info: http://www.knihazlin.cz/knihy-o-umeni/b-jako-bauhaus