Bauhaus Lab 2015

Bauhaus Lab 2015

Uzávierka: 31. marec 2015 (utorok), 23:55
Miesto: Dessau, Nemecko

Bauhaus Lab v nemeckom Dessau otvára interdisciplinárny výskumný program Bauhaus Lab 2015 na tému čistota v architektúre budúcnosti (Craks in the Curtain Wall – Beyond an Architecture of Cleanliness). Termín realizácie programu je od 4. mája do 9. augusta 2015.
Bauhaus Lab ponúka mladým profesionálom z oblasti architektúry, dizajnu, výtvarného umenia a kurátorskej praxe možnosť kooperatívneho štúdia a výskumu v rámci medzinárodného postgraduálneho programu architektonického výskumu. Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 31. marca 2015 Nadácii Bauhaus Dessau (Bauhaus Dessau Foundation). Odborná porota vyberie 4. apríla 2015 osem účastníkov.
Téma Bauhaus Lab 2015 je zameraná na novú materiálovú kultúru architektúry v doteraz málo reflektovanej, ale čoraz žiadanejšej téme čistoty a účinnej hygieny. Bauhaus Lab bude analyzovať, ako sa s touto témou vyrovnali niektoré architektúry bauhausovskej moderny. Na základe vykonanej „archeológie“ čistoty stavieb sa bude vyvodzovať súčasný postoj k architektúre čistoty, budú sa hľadať scenáre hybridných podmienok na uplatnenie metabolizmu medzi človekom, objektom a prostredím, ktoré zdokonalia čistenie priestorov a hygienu budov v budúcnosti. Program sa ukončí výstavou v rámci veľtrhu Housekeeping Fair 2015, ktorý sa uskutoční v tzv. majstrovských domoch v Dessau.
Účasť na programe je bezplatná. Workshopy sa uskutočnia v autentických priestoroch bývalých kovodielní Bauhaus-u, program je celý v angličtine.

Project management: Dr. Regina Bittner, tel.: +49-(0)340-6508-337, e-mail: bittner@bauhaus-dessau.de
Ďalšie informácie: http://www.bauhaus-dessau.de/, www.facebook.com/bauhausdessau, http://www.twitter.com/gropiusallee