Bratislava Design Week

Bratislava Design Week

Trvanie: 8. jún 2015 - 14. jún 2015
Miesto: Bratislava-Staré Mesto, centrála Laurinská 14, Bratislava, Slovensko

Medzinárodný festival súčasného dizajnu a urbánnej kultúry Bratislava Design Week sa tento rok uskutoční v novom termíne – to najlepšie zo súčasného domáceho i svetového dizajnu sa predstaví v Bratislave už od 8. do 14. júna 2015.
Festivalová téma roku 2015 je Sen. Miestom na „snívanie“ bude už po druhýkrát charizmatický objekt na Laurinskej 14 v Starom Meste – dnes nepoužívaná budova, fungujúca hlavne ako školská stavba, postavená architektom Štefanom Ďurkovičom v 70. rokoch minulého storočia. Autentický výraz drsných, obnažených priestorov tak bude znova silným pozadím výstav a prezentácií dizajnérov, firiem či študentov.

Bratislava Design Week aj tento rok chystá intenzívny program pre odborníkov i laikov, pre dospelých i deti. Festival bude prepájať rôzne formy umenia – okrem dizajnu aj súčasnú experimentálnu hudbu, tanec i vizuálne umenie. Hlavnou hviezdou festivalu bude svetoznáma francúzska dizajnérka Inga Sempé, ktorá sa špecializuje na produktový dizajn a nábytok a spolupracuje s mnohými renomovanými dizajnérskymi firmami – Ligne Roset, Mutina, HAY, Baccarat, Luceplan, Cappellini, Edra, Magis, Moustache. Jej tvorba je postavená na dôslednom definovaní formy, precíznom výbere materiálu, ale aj na osobitej jednoduchosti s poetickým nábojom. Táto Parížanka získala viacero prestížnych ocenení a vystavovala okrem iného aj v Musée des Arts decoratifs alebo v Centre Georges Pompidou v Paríži.
Lákadlom bude aj jedinečná výstava kolekcie produktov ikony talianskeho dizajnu Vica Magistrettiho (1920 – 2006), ktorú uchováva Nadácia a múzeum Vico Magistretti v Miláne. Kolekcia oceňovaného dizajnéra (získal napríklad prestížnu Zlatú medailu Chartered Society of Designers) sa na Slovensku predstaví po prvýkrát.
Výstava České patro prinesie okrem iného aj aktuálnych absolútnych víťazov Czech Grand Design 2014 – dizajnérske štúdio DECHEM.
V programe dostane miesto aj špecifický segment fashion dizajnu – obuv. Jej experimentálne podoby prinesie výstava O krok ďalej.

Paralelné prezentácie festivalu sa uskutočnia v Starom Meste aj mimo neho v galériách, showroomoch, kaviarňach a na verejnom priestore.
Večer 13. júna 2015 o 19-tej v Slovenskom múzeu dizajnu bude venovaný aj odovzdávaniu Design Week Awards, ktoré získajú najzaujímavejšie projekty festivalu Bratislava Design Week 2015.

Organizátor: o. z. Punkt v spolupráci s Midl, n. o.
Informácie: http://www.bratislavadesignweek.sk/
Miesto konania: Bratislava-Staré Mesto
Centrála: Laurinská 14

Ďalšie informácie: http://www.inthemidlforum.sk/, www.facebook.com/bratislavadesignweek.