BraunPrize 2012

BraunPrize 2012

Trvanie: 3. december 2011 - 31. marec 2012
Miesto: Kronberg, Nemecko

Uzávierka: 31. 3. 2012,
informácie:
www.braun.com/global/world-of-braun/braun-prize.html.
Geniálny dizajn pre každodenný život je slogan ďalšieho ročníka medzinárodnej súťaže firmy Braun. BraunPrize 2012 hľadá projekty, v ktorých sa spájajú zvýšené nároky na kvalitný dizajn v každodennom živote (označovanom aj 24/7 lifestyle). Bežný život sa dnes odohráva v prostredí architektúry a technológie. Sme čoraz viac obklopení predmetmi, ktorých kvalita klesá namiesto toho, aby sme sa sústredili na menej, ale kvalitnejších vecí. Súťaž BraunPrize 2012 chce iniciovať dômyselné riešenia produktov, ktoré spravia náš život hodnotnejším. Pôjde o projekty, ktoré sú udržateľné, zdraviu prospešné, použiteľné aj pre staršiu populáciu, sú mobilné a individuálne. Musia zodpovedať potrebám širokého sociálneho spektra používateľov a prostrediam, kde sa odohrávajú – doma, v škole, v práci, vo verejnom priestore. Koncepty môžu vychádzať z globálnych problémov aplikovaných na drobné každodennosti.
Súťaže sa môžu zúčastniť študenti a profesionáli, ako aj amatérski dizajnéri (po prvýkrát v histórii), tieto kategórie sa budú hodnotiť samostatne. Ďalšou novinkou ročníka 2012 je cena Sustainability Award, ktorá pribudne k tradičným Global Design Awards. Udelia sa aj ceny National BraunPrize pre najlepšie talenty v konkrétnych krajinách. Celková suma, ktorú rozdelí Braun na budúcoročných cenách, je 100 000 USD.
Registrácia účastníkov prebieha online v čase od 1. 10. 2011 do 31. 3. 2012. Okrem krátkeho popisu projektu (max. 300 slov + 3 popisné fotografie, veľkosť súboru max. 1 MB, formát textu .doc, .txt, .rtf, formát obrázkov .jpg, .pdf s hustotou 72 – 96 dpi) treba zaslať technické kresby a návrhy v rozsahu max. 10 strán formátu A4, veľkosť max. 5 MB, formát .pdf (video a/alebo animácia) alebo max. 5-minútový filmový záznam, veľkosť max. 25 MB, formát QuickTime alebo AVI.