British Council hľadá kurátorov módneho dizajnu

British Council hľadá kurátorov módneho dizajnu

Trvanie: 27. september 2014

Na doterajších ročníkoch módneho podujatia International Fashion Showcase (IFS), ktoré spoluorganizujú British Council a British Fashion Council, spolupracovalo viacero kurátorov zbierok módy a kreatívnych riaditeľov z viacerých krajín. V tomto roku sa organizátori obracajú aj na kurátorov z ostatných krajín, ktorí by sa chceli podieľať na príprave podujatia v roku 2015 – výstavách a inštaláciách reprezentujúcich módny dizajn v ich regiónoch. 

V predchádzajúcich ročníkoch IFS napríklad kurátorka Sofia Hedman pripravila výstavu A New Space Around the Body (2012) o kórejskej móde, Carol Tulloch predstavila módnych tvorcov z Nigérie, Botswany a Sierra Leone (2012), Gemma Williams zostavila sekciu New Formations o vietnamskej móde (2013) a výstavu Pure Pattern (2014), Helen Sirp bola autorkou prezentácie Estónske ministerstvo kreatívnych vecí (2013) a Keinton Butler sa podpísal pod výstavu katarského Roudha Centre s názvom Acts of Making (2014).
Kurátori módneho dizajnu, ktorých táto výzva zaujala, majú možnosť prihlásiť sa so svojím portfóliom a životopisom, ktoré potom British Council ponúkne cez zahraničné ambasády medzinárodným partnerom hľadajúcim kurátora.

Uzávierka: 27. 9. 2014.

Hľadaní sú kurátori, ktorí majú skúsenosti s:

  • módnym dizajnom, prípravou výstav alebo umeleckým vedením podujatia
  • praxou organizovania výstav alebo prezentáciou módy v kultúrnom alebo komerčnom prostredí
  • veľmi dobre poznajú oblasť módy a jej kurátorovania
  • majú záujem o medzinárodnú módu
  • môžu vycestovať do Londýna podľa požiadaviek projektu
  • môžu byť k dispozícii projektu do konca februára 2015.

Informácie: niamh.tuft@britishcouncil.org.
Ďalšie informácie: http://design.britishcouncil.org/blog/2014/aug/31/call-fashion-curators/.