Bronzová doba DC komiksov

Bronzová doba DC komiksov

Autor: Paul Levitz
ISBN: 978-3-8365-3579-3

Komixový dospelák - Humanizovaný super-hrdina.
15. decembra 1978 sa sny generácií amerických detí konečne stali skutočnosťou. “Uveríte, že človek môže lietať!”, hlásali plagáty a bilbordy kasového trháku - filmu SUPERMAN. Výnimočne populárny film potvrdil rolu super-hrdinu ako najtrvalejšieho amerického archetypu a komiksu ako jedného z najvýraznejších pôvodných foriem umenia tejto krajiny. Táto forma umenia sa však už začala uberať novým smerom. Ovplyvňovaná zrodom undergroundového komiksu a tiež politickými tlakmi nová línia DC komiksov sa zacielilla na dospelých a komiksy sa začali viac predávať v špcializovaných predajniach, než v klasických pouličných stánkoch. Spoločensky zaujímavé témy ako rasizmus a ženské práva sa dostali do stredu záujmu širokej verejnosti a komiks už viac nebol len pre deti.

. Toto nové, čitateľsky príjemné, vydanie odhaľuje vývoj komiksov do Doby bronzovej DC, s dôkladnou kuratelou a výberom materiálov zo slávneho Taschenovského XL vydania 75 rokov DC komiksov, oceneného cenou Eisner - Oscarom vo svete komiksov. Bohaté ilustrácie oživujú dejové línie a známe postavy. Publikácia tiež prináša originálny rozhovor s autorom Green Lantern / Green Arrow, spisovateľom Denny O’Neilom.

Paul Levitz  je komiksovým nadšencom, ktorý pracoval ako redaktor / vydavateľ v The Comic Reader. Redaktor vydaní Batmana a autor viac, ako 300 príbehov, vrátane renomovanej série Le-gion of Super-Heroes, a tiež riaditeľ slávneho vydavateľstva DC Comics, v ktorom pracoval 38 rokov ako jej prezident a vydavateľ. K písaniu sa vrátil opäť v roku 2010 s novou sériou príbehov Legion a ďalšími, novými projektami.

Komixový dospelák - Humanizovaný super-hrdina
Autor: Paul Levitz
Jazyk: angličtina
Väzba: pevná
ISBN: 978-3-8365-3579-3

Info: http://www.taschen.com/pages/en/catalogue/popculture/all/02834/facts.the_bronze_age_of_dc_comics.htm?utm_source=tas&utm_medium=nl&utm_campaign=dc_comics_bronze&link_id=1