Brussels Design September 2015

Brussels Design September 2015

Trvanie: 10. september 2015 - 30. september 2015
Miesto: Brusel, Belgicko

Viac ako 100 dizajn eventov na oslavu 10. výročia festivalu dizajnu v Bruseli.
Brussels Design September sa každoročne stáva miestom stretnutí nadšencov dizajnu a zahŕňa viac ako 100 kultúrnych a komerčných podujatí v Bruseli. Na mesiac sa toto mesto stáva platformou stretnutí významných belgických a medzinárodných dizajnérov. Brussels Design September zastrešuje aktivity ako sú výstavy, konferencie, cesty mapujúce Umenie& Remeslá, cenu Commerce Design Brussels a tiež Brussels Design Market.

Množstvo možností na stretnutia a diskusie medzi dizajnérmi, architektami a nadšencami dizajnu.  Skutočná “cesta mestom” ktorá spája obchody, pop-up obchodíky, galérie a iné kultúrne priestory.
Samozrejme, že tento ročník bude špeciálny: 10. výročie festivalu!!! Tento ročník bude výnimočným i počtom podujatí, ktoré sa budú konať. Rovnako i programom, ktorý sa bude niesť v duchu posledných trendov v Belgickom i medzinárodnom dizajne. Verné svojej multidiciplinárnej povahe podujatie predstaví najaktuálnejšie a najrozličnejšie hnutia, vplvyvy a referencie, ktoré ovplyvňujú dizajn dneška.

Od januára 2015 bol umeleckou stránkou podujatia poverený Roel Rijssenbeek. Tohoročný ročník chce naplniť i ďalšiu svoju ambíciu: dizajn je každodennou súčasťou našich životov a rovnako sa Design September 2015 stane každodennou súčasťou života obyvateľov Bruselu.
V septembri 2015 nebude Brusel len hlavným mestom Európy, ale i dizajnu.

Termín konania festivalu: 10. - 30. september 2015
Všetky informácie: http://designseptember.be/index-uk.html

Brussels Design September 2015