CE∙ZA∙AR 2014

CE∙ZA∙AR 2014

Trvanie: 31. marec 2015 - 19. apríl 2015
Miesto: Stredoslovenská galéria, Praetorium, Banská Bystrica, Slovensko

XIII. ročník Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru.
Ocenenie CE•ZA•AR udeľuje každoročne Slovenská komora architektov za realizované dielo architektonického umenia, ktoré prispieva k obohateniu hmotnej kultúry na Slovensku, s cieľom podporiť svojich členov – architektov v prezentácii ich tvorby a zároveň priblížiť význam architektúry a umeleckú hodnotu realizovaných diel verejnosti.
Po slávnostnom vyhlásení víťazov v októbri 2014 Slovenská komora architektov prezentuje všetky prihlásené diela XIII. ročníka Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru CE•ZA•AR formou putovných výstav po celom Slovensku. Séria výstav začala v Kulturparku v Košiciach, odkiaľ pokračovala do Považskej galérii umenia v Žiline, a zo Stredoslovenskej galérie výstava putuje do Bratislavy a Nitry. Ceny sa už tradične odovzdávali v šiestich kategóriách – Rodinné domy, Bytové domy, Občianske a priemyselné budovy, Rekonštrukcia a obnova budov, Interiér a Exteriér.
O víťazoch rozhodovala medzinárodná odborná porota v zložení Marlies Breuss (architektka, Rakúsko), Maxime Enrico (architekt, Francúzsko), Martin Jančok (architekt, Slovenská republika), Osamu Okamura (architekt, Česká republika), Ivan Ostrochovský (producent, režisér, Slovenská republika), Yan Roche (architekt, Francúzsko), Peter Vitko (architekt, Slovenská republika).