Designblok 2012

Designblok 2012

Trvanie: 1. október 2012 - 7. október 2012
Miesto: Praha, Česko

1. – 7. 10. 2012.
www.designblok.cz.

14. ročník úspešnej pražskej medzinárodnej prehliadky aktuálnych trendov v dizajne.

PROGRAM
Výstavy

  • Superstudio Clam-Gallasov palác, Husova 20, Praha 1, Kafkov dom
    Neskorobarokový palác postavený pre neapolského miestokráľa Jana Václava Gallasa, v ktorom je v súčasnosti Archív hlavného mesta Prahy, hostí špeciálne expozície Designbloku ´12 venované téme vzácnosti, remesla a luxusu v dnešnom svete. Vo historických sálach sa uskutočnia prezentácie projektov dizajnérskych štúdií a firiem z oblasti životného štýlu s exkluzívnou manufaktúrnou alebo ručnou výrobou.
  • Openstudio Šporkovský palác, Hybernská 5, Praha 1
    Po prvýkrát sa na Designbloku predstavia samostatne a pod jednou strechou Openstudia dizajnéri, dizajnérske štúdiá, školy aj vizionárske projekty svetových značiek. V tomto laboratóriu súčasného dizajnu budú vystavené šperky, móda, dizajnérske prototypy, koncepty a experimentálne štúdie. V expozícii Designblok Talent Cards dostanú priestor nádeje českého dizajnu.

Módne prehliadky

  • Prehliadky sa uskutočnia hlavne v Kostole sv. Šimona a Júdu v Dušnej ulici.
    Designblok Premier Fashion Week nadväzuje na úspešné prezentácie autorskej módy na Designbloku. Predstaví sa autorská česká a zahraničná móda (Liběna Rochová, Denisa Nová, Antipearle, Blueberries, Monika Drápalová, Fashion Road, chi-chi, Pavel Ivančic, Jindra Jansová, Kristýna Javůrková, jsem, Karolína Juříková, Monika Krobová, Eliška Kuchtová Cutulum, La Femme Mimi, Věra Nováková, Novesta, Janja Prokić, PUMA, Rose&Mary Fashion, Miroslav Sabo, Mária Štraneková, Tereza Ujevičová, Vyšší škola oděvního návrhářství, Vysoká škola uměleckoprůmyslová), šperk a vybrané zahraničné značky a dizajnéri s originálnymi projektmi, ktoré vznikli špeciálne pre Designblok.

Vizuál
Zajac, ktorý neodmysliteľne patril k logu Designbloku, odkedy sa objavil na plagátoch spoločne s heslom Designu neunikneš!, sa stal v tomto roku hlavným hrdinom vizuálov, no zároveň zmizol z loga. Zostala idea – objavovanie dizajnu v obyčajných životných situáciách priviedlo na plagát Designbloku bieleho koňa, kybernetické dieťa, horskú krajinu, exotického kohúta, pehavého chlapca, plavkyňu. Z hravého loga sa tak stáva čistý, jasne rozpoznateľný znak, ktorý neberie obsahu otvorenosť. Rovnako možno vnímať aj vývoj samotnej akcie. Autorkou novej podoby loga a celej vizuality tohtoročného Designbloku je tak ako v minulých rokoch Martina Černá zo štúdia Imagery.