Domark, s. r. o. Žilina

Domark, s. r. o. Žilina

Zvláštna cena ministra hospodárstva SR

Firmu Domark založil v roku 1993 Ing. Miroslav Marko. Od svojho vzniku sa špecializuje na oblasť výroby čalúneného nábytku. V spolupráci s dizajnérom Petrom Bohušom vyvíja moderný sedací nábytok (kreslá , pohovky, sedačky) schopný konkurencie nielen na domácom, ale aj zahraničnom trhu. Jeho prednosťou je spojenie vizuálnej príťažlivosti a ergonomických kvalít sedenia, kvalitných materiálov a výroby.
Domark vyrába viac ako 30 rôznych druhov čalúneného nábytku, kresiel, sedačiek, variabilných kompozícií sedenia a konferenčné stolíky. Svoje výrobky predáva vo viac ako 10 predajniach na Slovensku a vyváža ich do ČR, Maďarska, Rakúska, Švajčiarska a Francúzska.
V rámci svojej stratégie rozvoja firma plánuje okrem výroby čalúneného sedacieho nábytku rozšíriť sortiment o doplnky k sedeniu (poličky, stolíky servírovacie, konferenčné) a výrobu postelí.
V roku 1997 získala firma Domark cenu Národná cena za dizajn za kolekciu čalúnených kresiel Hugo, Nora, Reno, v roku  2005 Uznanie v súťaži Národná cena za dizajn za čalúnenú systémovú sedaciu súpravu Archa a  pravidelne získava ocenenia na veľtrhu  Nábytok a bývanie v Nitre.