Electrolux Design Lab 2015

Electrolux Design Lab 2015

Uzávierka: 8. apríl 2015 (streda), 23:55
Miesto: medzinárodná - študentská

Electrolux oznámil tohtoročnú tému populárnej medzinárodnej študentskej súťaže, do ktorej sa v minulom roku prihlásilo vyše 1 700 súťažiacich z viac ako 60 krajín sveta. Trinásty ročník súťaže sa v roku 2015 nesie v znamení témy Zdravé, šťastné deti. Cieľom je nájsť odvážne nápady na zlepšenie každodenného života rodín s deťmi – produkty, doplnky, spotrebný tovar a služby v troch oblastiach: varenie, starostlivosť o textil a čistenie vzduchu.
V tomto ročníku sa finančná odmena pre víťazov zdvojnásobila. Výherca získa 10 000 eur a šesťmesačnú platenú stáž v globálnom dizajnérskom centre Electroluxu. . Tí, ktorí sa umiestnia na druhom a treťom mieste, budú odmenení sumou 6 000 a 3 000 eur. Dvojnásobná bude aj cena verejnosti – autor konceptu s najvyšším počtom hlasov získa 2 000 eur.
Súťažiaci – študenti odboru dizajn (nielen priemyselný dizajn) a absolventi tohto odboru z roku 2014 – zašlú popis svojho návrhu, obrázok ilustrujúci, ako ich koncept funguje a popis výhod, ktoré prinesie spotrebiteľovi. Najlepšie návrhy budú uverejnené na webe Electrolux Design Lab a na sociálnych sieťach. Súťaž má niekoľko etáp a študenti tak môžu svoje koncepty ďalej rozvíjať počas súťaže, uverejňovať nové myšlienky a písať blog popisujúci vývoj ich práce. Počas procesu tiež dostanú priebežnú spätnú väzbu od expertov z Electroluxu. Víťaza súťaže vyberie profesionálna porota na konci tohto roku.

Posielanie projektov: od 4. 3. do 8. 4. 2015.
Informácie: www.electroluxdesignlab.com


Viac informácií: Lucie Krejbichová, PLEON Impact, tel.: +420 602 359 328, e-mail: lucie.krejbichova@pleon-impact.cz.
Facebook: https://www.facebook.com/electrolux.designlab.1?fref=ts
Twitter: twitter.com/Electrolux
Flickr: flickr.com/photos/electrolux-design-lab