Farmárska škôlka chce deti učiť, odkiaľ pochádza jedlo

Farmárska škôlka chce deti učiť, odkiaľ pochádza jedlo

V modernom svete, ktorému vládnu digitálne technológie a kultúra rýchleho občerstvenia, môže byť pre deti celkom ťažké cítiť svoje prepojenie s prírodou. Snáď ešte ťažšie je uvedomiť si, odkaľ pochádza naše jedlo a potraviny v supermarketoch. Kvôli tomu prichádzajú štyria rímski dizajnéri Edoardo Capuzzo Dolcetta, Gabriele Capobianco, Davide Troiani a Jonathan Lazar so zaujímavým nápadom.
Chceli by vytvoriť inovatívny spôsob, ako deti už od ranného veku zaradiť do správneho prostredia. Ich návrh sa volá Nursery Fields Forever. Ide o detskú škôlku, ktorá by kombinovala mestské prostredie, farmárstvo a pestovanie. Ponúka tri prístupy k učeniu – učenie z prírody, technológie a praxe.
Deti by si tu mali pestovať vlastné jedlo a mali by byť v kontakte so zvieratami. Tieto neveľké úlohy môžu mať pozitívny vplyv na ich každodenný život, nadobudnú cenné sociálne zručnosti, naučia sa tímovej práci, oboznámia sa s obnoviteľnými zdrojmi energie a osvoja si zdravý životný štýl.
“Myslíme si, že deti by si mali užívať prírodu,” hovorí Edoardo. “Preto sme navrhli takúto podivnú škôlku: nemá triedy ani učebne, ale len otvorené spoločné priestory, kde rastie zelenina a ovocie a kam hocikedy môžu prísť zvieratá. Deti sa môžu učiť vo vnútri, ale aj vonku. Je to sloboda.”

Info: http://www.fastcoexist.com/3057083/this-preschool-doubles-as-an-urban-farm/6
Info: http://www.aut--aut.it/
Zdroj: http://www.doba.sk/2016/03/02/farmarska-skolka-chce-deti-ucit-odkial-pochadza-jedlo/