Fashion masterclass - Defining design of the 20th and 21st centuries

Fashion masterclass - Defining design of the 20th and 21st centuries

Autor: Valerie Steele, Suzy Menkes
Vydalo: Taschen
Počet strán: 648
ISBN: 978-3-8365-2670-8

Od Azzedina Alaïa, Cristóbala Balenciagu a Coco Chanel po Alexandra McQueena, Yves Saint Laurenta a Vivienne Westwood - storočie módnych velikánov zo zbierok Múzea vo Fashion Institute of Technology v New Yorku je ich oslavou v tomto čerstvom vydaní z edície Módni návrhári od A po Z. Pokým predošlé vydania boli dostupné len ako limitované zberateľské edície, toto nové - cenovo dostupné, doplnené vydanie obsahuje viac ako 500 starostlivo vybratých trvalých odevov zo zbierok múzea. Od nádherne vyšívaných zamatových večerných rób po minimalistický chic v štýle Mondriana, každý starostlivo vybratý kúsok bol do knihy zaradený nielen kvôli jeho kráse ale hlavne kvôli dobe, ktorú reprezentuje a je takisto i odrazom jedinečnej filozofie a estetiky každého z prezentovaných tvorcov.
Texty kurátorov múzea približujú prečo je každý, v publikácii zaradený dizajnér, pre dejiny módy dôležitý a čo je výnimočné na ním vytvorených odevoch.
V úvodnej eseji riaditeľka a šéfkurátorka múzea Valerie Steele píše o vzostupe múzeí módy a o objave výstav módy ako populárneho a často i kontroverzného fenoménu.
Spolu s predslovom Suzy Menkes - Steelovej texty približujú históriu a úlohu Múzea módy pri Fashion Institute of Technology v New Yorku vo svete bádania v móde a muzeológie.

Titul: Fashion masterclass - Defining design of the 20th and 21st centuries
Vydavateľstvo: Taschen
Autor: Valerie Steele, Suzy Menkes
ISBN: 978-3-8365-2670-8
Počet strán: 648
Multilinguálne vydanie: angličtina, francúzština, nemčina
Info: https://www.taschen.com/pages/en/catalogue/fashion/all/44814/facts.fashion_designers_a_z.htm?utm_source=tas&utm_medium=nl&utm_campaign=fashion_designers