Fashionclash Maastricht 2015

Fashionclash Maastricht 2015

Trvanie: 11. jún 2015 - 14. jún 2015
Miesto: medzinárodná

Medzinárodná interdisciplinárna platforma novej generácie dizajnérov Fashionclash spája talenty, rôzne disciplíny, kultúry a široké publikum so záujmom o módu do každoročného rovnomenného festivalu módneho dizajnu FCF v holandskom Maastrichte, ktorý sa v roku 2015 uskutoční po siedmy raz v priestoroch SAMdecorfabriek, Meerssenerweg 215, Maastricht.
Festival Fashionclash 2015 ponúka množstvo prehliadok a výstav mladých talentovaných návrhárov z celého sveta, na ktorom sa zúčastnia aj českí návrhári Barbora Procházková so svojou značkou PULSE a v predajnom markete sa predstaví Sofya Samareva a Blueberries.
Podujatie má za cieľ nielen spájať mladých dizajnérov a umelcov, ale aj rôzne disciplíny – textil, fotografiu, video, šperk, performance, tanec, módne doplnky atď. 
Nadácia Fashionflash sídli v Maastrichte, bola založená v roku 2009 spoločenstvom firiem ABK Maastricht alumni Branko Popovic, Nawie Kuiper a Els Petit. Od roku 2010 sú Branko Popovic, Nawie Kuiper a Laurens Hamacher na čele predstavenstva, starajú sa o manažment a umelecké smerovanie nadácie.
Poštová adresa nadácie: Stichting FASHIONCLASH, Emmausstraat 37, 6222 CH Maastricht

Informácie: info@fashionclash.nl.
Ďalšie informácie: http://fashionclash.nl/