Festival motion dizajnu Mouvo čaká druhý ročník

Festival motion dizajnu Mouvo čaká druhý ročník

Trvanie: 17. február 2017 - 18. február 2017
Miesto: Praha, Česko

V Prahe sa znovu predstaví svetová elita motion dizajnu. Studio Oficina organizuje v polovici februára druhý ročník festivalu Mouvo, na ktorom vystúpia najlepší svetoví tvorcovia pohybujúci sa na odborovom priesečníku grafického dizajnu, animácie a videa.
Po úspešnom prvom ročníku, kedy udalosť vypredala  holešovickú La Fabriku, sa festival Mouvo rozšíri na dva dni a presunie sa do priestrannejšieho Divadla Archa. Obsahovo sa festival zaštíti heslom Budúcnosť motion dizajnu a ponúkne tak vizionárske a zároveň rozmanité obsadenie rečníkov. Mouvo začne v piatok 17. februára dvoma večernými prednáškami a bude pokračovať od sobotňajšieho dopoludnia až do noci.

Za jednu z popredných hviezd možno označiť amerického dizajnéra Bradleyho Munkowitza, známeho pod prezývkou GMUNK. Popri práci pre reklamu a interaktívne médiá sa preslávil  dizajnom holografických projekcií a grafiky pre film Tron: Legacy alebo interface dizajnom k snímke Oblivion. Obrovskú popularitu a rad cien potom získalo jeho revolučné dielo pre robotickú spoločnosť Bot & Dolly - projekčný mapping na plochy ovládanej robotickým I ramenami nazvaný Box.  Svetovú špičku odboru ďalej zastupuje slávne londýnske štúdio Spin alebo hlavný motion dizajnér pre interaktívne aplikácie v spoločnosti Google John Schlemmer. Široké spektrum pohľadov na budúcnosť odboru doplní živý vstup legendárneho dizajnéra Pabla Ferra, ktorý sa preslávil typografickou úpravou titulku sekvencie pre Kubrickovu snímku Dr. Divnoláska.

Festival motion dizajnu Mouvo čaká druhý ročník
Miesto: Praha
Termín: 17. 2. 2017 – 18. 2. 2017

Viac: www.mouvo.cz