Festival Mouvo

Festival Mouvo

Trvanie: 19. marec 2016
Miesto: Praha, Česko

Svetová špička motion dizajnu, odboru na priesečníku grafického dizajnu, animácie a videa, sa predstaví v sobotu 19. marca v Prahe.
Jednodňový festival predstaví v holešovickej La Fabrike motion design vo všetkých jeho rozmanitých podobách. Ponúkne teóriu aj historický kontext. Svoju najlepšiu prácu naprieč žánrami aj kontinentmi predstavia nádejní talentovaní autori aj svetoznámi tvorcovia.
Medzi najväčšie hviezdy festivalu patrí americký dizajnér Danny Yount, autor titulkových sekvencií a grafických efektov pre filmy ako Sherlock Holmes, Iron Man, Tron alebo Oblivion. Unikátne využitie grafického dizajnu v televíznom spravodajstvo modernej éry potom predstaví britský dizajnér Mark Porter.
Výrazný rukopis čisto vektorovej animácie ponúkne účastníkom festivalu holandský animátor Sander van Dijk, pompézne postprodukčné efekty  predstaví poľskej štúdio Juice. V špeciálnom okienku uvedú svoje práce mladí talentovaní autori z krajín V4 a teoretické prednášky sa zamerajú na témy vymedzenia motion dizajnu a históriu filmových titulkových sekvencií.

Jednodňové vstupné na festival stojí 1 000 Čk, študentské vychádza na 700 Čk.

Viac informácií :
http://www.mouvo.cz/
https://vimeo.com/153368774

logo festivaliu MOVUO v Prahe

Súbory na stiahnutie
súbor PDF Tlačová správa pdf (1,6 MB)