Helsinki Design Week

Helsinki Design Week

Trvanie: 4. september 2014 - 14. september 2014
Miesto: Helsinki, Fínsko

Helsinský týždeň dizajnu bol založený v roku 2005 a vypracoval sa na najväčší škandinávsky festival tohto druhu. Každoročne sa uskutočňuje v septembri a toto multidisciplinárne podujatie prezentuje dizajn z viacerých aspektov – móda, architektúra a mestská kultúra. V tomto roku Helsinki Design Week oslávi 10. výročie existencie témou Taking the Leap.
HDW prezentuje nové podoby fenoménu dizajn, umožňuje stretávanie partnerov z praxe a sprístupňuje poznanie o najnovšom dizajne obyvateľom mesta, ktorých tak kultivuje a vťahuje do diskusií o  kultúre mesta. Festival zahŕňa okolo 120 podujatí pre profesionálov aj laické publikum.
Program festivalu sa odohráva na viacerých miestach – od múzeí po trhoviská, od prednáškových siení po malé butiky. Tradične sa počas neho otvárajú nové priestory na festivalové akcie. V roku 2014 sa hlavným miestom konania stanú Teurastamo (bitúnok), Vanha Ylioppilastalo (starý študentský domov) and Kaapelitehdas (stará káblovka). Organizátori (agentúra Luovi Productions Oy) k festivalu pripravili obsahovo bohatú webovú stránku: http://www.helsinkidesignweek.com/, ktorú budú priebežne aktualizovať.

Viac http://www.helsinkidesignweek.com/