Interior Innovation Award 2014

Interior Innovation Award 2014

Miesto: Nemecko

Uzávierka: 8. 11. 2013.
Medzinárodnú súťaž interiérovej inovácie (IIA) vyhlásila Nemecká rada dizajnu v spolupráci s kolínskou veľtržnou organizáciou imm cologne po prvýkrát v roku 2002. Jej cieľom je nájsť najzaujímavejšie riešenia všetkých prvkov interiérového dizajnu v danom roku. IIA po jedenásty raz tiež iniciuje prezentáciu 3 mladých talentovaných dizajnérov, ktorých vyberie porota z talentovej prehliadky D³ Contest 2014.
Súťaže sa môžu zúčastniť firmy vyrábajúce interiérové prvky v týchto kategóriách: nábytok do interiéru, nábytok do exteriéru, kúpeľňa, kancelária, doplnky obytných budov, steny a podlahové systémy, kuchyňa, osvetlenie, textil. Prihlásené projekty bude posudzovať porota v zložení Carole Baijings, dizajnérka z Amsterdamu, Barbara Friedrich, šéfredaktorka A&W Architektur & Wohnen z Hamburgu, Andrej Kupetz, hlavný manažér Rat für Formgebung z Frankfurtu, Giulio Ridolfo, dizajnér z Udine, Gerhard Wolf, riaditeľ firmy Funktion Möbel z Darmstadtu, Sebastian Wrong, dizajnér z Londýna.

Registrácia online: http://www.german-design-council.de/en/design-awards/interior-innovation-award/registration/exhibitors.html.
Po registrácii treba zaslať projekty, ktoré musia obsahovať 1 – 5 obrázkov súťažného produktu vrátane detailov (fotografia alebo kvalitná farebná tlač), formát obrázku 21 x 29,7 cm (DIN A4). Nepovinné sú ďalšie materiály – prospekty, atď. v maximálnom formáte 21 x 29,7 cm (DIN A4). Materiály spolu s vyplnenou prihláškou treba zaslať do 15. 11. 2013 na adresu: Rat für Formgebung Service GmbH, Interior Innovation Award 2014, Messeturm, Friedrich-Ebert-Anlage 49, 60327 Frankfurt am Main, Germany.

Výsledky súťaže budú vyhlásené 12. 1. 2014 na kolínskom medzinárodnom veľtrhu nábytku a na jar 2014 bude vydaný reprezentatívny katalóg súťaže, ktorý predstavia v máji 2014 na medzinárodnom veľtrhu Rooms Moscow.
Viac informácií: http://www.german-design-council.de/fileadmin/Bilder/Designwettbewerbe/Interior_Innovation_Award/2014/Ausschreibung_IIA_2014_web.pdf.
 www.german-design-council.de/en/design-awards/interior-innovation-award/2014.html.