International Bicycle Design Competition 2013

International Bicycle Design Competition 2013

Trvanie: 15. august 2012
Miesto: Hannover, Nemecko

Uzávierka registrácie: 15. 9. 2012.
Informácie: http://www.ifdesign.de/talents_IBDC_e.

Medzinárodná súťaž bicyklového dizajnu (IBDC, International Bicycle Design Competition), ktorú dosiaľ organizovalo taiwanské Cycling & Health Tech Industry R&D Center (CHC), po prvýkrát otvára novú sekciu určenú pre študentov dizajnu a mladých dizajnérov organizovanú nemeckou inštitúciou iF DESIGN TALENTS GmbH v Hannoveri.
Účasť v IBDC 2013 je bezplatná. Participovať môžu študenti a mladí absolventi všetkých odborov dizajnu, ale aj architektúry a inžinierskych disciplín, ktorí sa zaoberajú dizajnom bicyklov a príslušenstva. Zúčastniť sa môžu individuálni súťažiaci aj kolektívy s najviac 4 členmi.
Registrácia online na web stránke iF.

Kategórie:

  • bicykle (horské, závodné, trekkingové, mestské, BMX, rodinné, detské, atď.),
  • komponenty k bicyklom (rámy, kolesá, prevody, atď.),
  •  oblečenie na bicykel a jeho doplnky (obuv, helmy, svetlá, GPS),
  •  služby spojené s bicyklovaním (parkovanie, požičovňa bicyklov atď.).


Hodnotiť sa bude stupeň inovácie, kvalita dizajnu, funkčnosť, materiál, udržateľnosť, sociálne aspekty, univerzálnosť a bezpečnosť. Vyhodnotenie súťažných projektov medzinárodnou porotou sa očakáva v polovici októbra t. r., v novembri sa uskutoční workshop najlepších účastníkov a ceny im budú odovzdané na veľtrhu Taipei Cycle v marci 2013. Celková výška cien udelených približne 30 ocenených je 500 000 NTD. K výstave víťazných prác bude vydaný katalóg.