Kniha o Cvernovke

Kniha o Cvernovke

Trvanie: 1. máj 2015
Miesto: Cvernovka, Páričkova 18, Bratislava, Slovensko

Slovenské múzeum dizajnu (SMD) spolupracovalo na zostavení unikátnej knihy o histórii a súčasnosti textilného závodu Cvernovka v Bratislave, ktorej krst sa bude konať 1. mája 2015. Vedúca oddelenia SMD Mária Rišková spolupracovala s vydavateľmi knihy počas dvoch rokov, ktoré vydaniu publikácie predchádzali a kurátori múzea dizajnu Maro Schmit, Klára Prešnajderová a Ľubomír Longauer pomohli s výskumom archívnych materiálov a získaním informácií do knihy.
Ďalšou úlohou múzea dizajnu bude prijatie artefaktov a dokumentov nájdených autormi počas výskumu v Cvernovke do zbierok Kabinetu industriálneho dedičstva a ich ochrana v budúcnosti.

Rozsiahla, 336-stranová, publikácia je sugestívnym časozberom histórie významnej bratislavskej továrne na výrobu nití, ktorá prežila dve storočia, dve svetové vojny, niekoľko politických režimov a dodnes stojí pri Mlynských Nivách.
Krst knihy sa uskutoční 1. mája 2015 v ateliéri Bavlna (Cvernovka, Páričkova 18, 1. poschodie, Bratislava) o 17:00 hod. Program bude súčasťou kultúrnej akcie 1. Máj v Cvernovke – Deň Otvorených Ateliérov.
Viac informácií v tlačovej správe.

Súbory na stiahnutie
súbor PDF Tlačová správa pdf (156,4 kB)