Kofila v limitovanom obale

Kofila v limitovanom obale

Uzávierka: 26. máj 2016 (štvrtok), 23:55
Miesto: Česko - Slovensko

Tradičná česká čokoládovňa ORION stála pri základoch reklamnej grafiky vďaka spolupráci s vyštudovaným kunsthistorikom, umelcom a „čiernym svedomím avantgardy” Zdenkem Rykrom. Ten stojí aj za hviezdou a charakteristickým symbolom tyčinky KOFILA: kávu milujúcim černoškom. Spoločnosť s viac, ako storočnou históriou opätovne nadväzuje na úspešnú prvorepublikovú spoluprácu a vyhlasuje súťaž pre grafických dizajnérov na obal tejto čokoládovej tyčinky s kávovou príchuťou, ktorý bude vytlačený v špeciálnej, limitovanej edícii.

Súťaže sa môže zúčastniť každý grafický dizajnér, ilustrátor, maliar, študent vysokej, či strednej školy, starší ako 18 rokov, či grafické štúdio pôsobiace v Slovenskej či Českej republike s neobmedzeným počtom návrhov.

Porotu tvoria:
Aleš Najbrt - grafický dizajnér,
Iva Knobloch - kurátorka a teoretička grafického dizajnu,
Jana Vinšová - manažér CZECHDESIGN a
dvaja zástupcovia organizátora súťaže Nestlé Česko, s.r.o.

Hlavnými kritériami poroty sú - originalita a inovatívnosť návrhu, zachovanie rozpoznateľnosti tyčinky KOFOLA v zmysle zachovania takých vizuálnych prvkov, ktoré ju odlišujú od ostatných bežne predávaných cukrovinek, súlad s tradíciou obalu KOFILY ktorý v roku 1921 navrhol Zdenek Rykr, ohľad na cieľovú skupinu - ženy vo veku 25-39 rokov, realizovateľnosť, vyrobiteľnosť.

Súťaž: Kofila v limitovanom obale
Uzávierka prihlášok: 26. 05. 2016, 23:59
Kategória: Grafický dizajn & ilustrácia
Info: http://www.czechdesign.cz/souteze/kofila-v-limitovanem-obalu

Všetky informácie o súťaži nájdete tu: http://www.czechdesign.cz/souteze/kofila-v-limitovanem-obalu