Konferencia PIKTO14

Konferencia PIKTO14

Trvanie: 24. október 2014 - 25. október 2014
Miesto: Mestská knižnica, Piešťany, Slovensko

24. – 25. októbra sa v Mestskej knižnici mesta Piešťany uskutoční ilustrátorská konferencia. Hlavnou témou tretieho ročníka bude Ilustrovaný svet ulice.
Konferencia organizovaná asociáciou ilustrátorov ASIL je určená profesionálom, študentom a laikom, ktorých zaujíma ilustrácia či problematika verejného priestoru. Počas dvoch dní budú môcť zažiť podnetné prednášky odborníkov z Čiech a Slovenska, ktorí predstavia tie najlepšie riešenia z oblasti street artu, mural paintingu, mestských zásahov a interiérových ilustrácií.

PIKTO je pravidelným podujatím, ktoré prináša aktuálne témy z oblasti ilustrácie s presahmi do ďalších výtvarných či spoločenských fenoménov. Verejný priestor a zásahy doňho sú dnes veľmi aktuálnou a diskutovanou témou. PIKTO14 sa bude venovať pozitívnym príkladom využitia ilustrácie a jej dopadu na prostredie. Zároveň bude hovoriť o využití ilustrácie ako alternatívnej formy marketingu a aspektoch spolupráce medzi umelcom a zadávateľom.
Počas 24. a 25. 10. 2014 prinesie konferencia do Piešťan popredných výtvarníkov, ktorí sa téme ilustrácie venujú. V prednáškach a diskusiách sa predstavia Tomski&Polanski, Marek Cina, Adam Berka, Viktor Féher, Zuzana Žúžiová, Juraj Ličko, Peter Trmoš, Alica Gurínová, Pek Crew (Tomáš Rybár a Emil Taška), Miša Chmelíčková a Michal Turkovič. Registrácia na podujatie prebieha na www.asil.sk/pikto, vstupné je 15 eur, pre študentov a členov združenia ASIL 10 eur.

Podujatie finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.
Partnermi podujatia sú Mesto Piešťany, Mestská knižnica mesta Piešťany, Mladý pes, Centrum knihy, Hotel Magnólia, Piešťanské informačné centrum, DevKid a TV Karpaty.

ikoinka PDF  tlačová správa (pdf; 43 kB)