Křehký Mikulov 2015

Křehký Mikulov 2015

Trvanie: 29. máj 2015 - 31. máj 2015
Miesto: Mikulov, Česko

Piaty ročník festivalu umeleckého dizajnu Křehký Mikulov sa uskutoční od 29. do 31. mája 2015 v reprezentatívnych priestoroch mikulovského zámku. Jeho usporiadateľom je Regionálne múzeum v Mikulove a firma Křehký, výrobca súčasného umeleckého dizajnu z Prahy.
Festival, na ktorom vystavujú českí i zahraniční dizajnéri a galeristi, sa stal tradičným stretnutím pre milovníkov a zberateľov súčasného umeleckého dizajnu. Pre širokú verejnosť zostane časť výstav otvorená až do konca augusta 2015. 

Na Křehkom Mikulove sa predstaví výstavou Yellow Hat dizajnér a mikulovský usadlík Daniel Piršč. Na výstave Křehký Stories 2015 budú mať zasa návštevníci možnosť uvidieť svetovú premiéru slovenského dizajnéra žijúceho vo Švajčiarsku Tomáša Krála. Michal Bačák sa pre Křehký spoločně s dielňou Karla Hanáka z Násedlovic pustil do projektu keramických mís s originálnymi ilustráciami inšpirovanými folklórom Moravy i ďalších kontinentov. Špeciálnu inštaláciu chystá pre mikulovský zámok dizajnérka Lucie Koldová. Medzi novinkami zaujme i holandský dizajnér Sander Wassink, ktorý spoločne s Olivierom van Herptom predstaví vázy Adaptive Manufacturing vzniknuté 3D tlačou keramiky.

Křehký Mikulov v tomto roku pozval ako hosťa drážďanské umeleckopriemyselné múzeum sídliace na zámku Pillnitz. Riaditeľka a kurátorka múzea Tulga Beyerle predstaví projekt Rošády – dizajnér sa stretáva so zbierkou viedenských dizajnérov Mischer Traxler, reagujúcich na tradičné exponáty múzea. Ďalší vystavujúci dizajnéri: Milan Pekař, Ineke Hans, Jakub Berdych, Olgoj Chorchoj, Karel Hanák, Maxim Velčovský, Richard Hutten, Alfredo Häberli, Dechem, Klára Šumová, Hidden Factory a ďalší.

Kontakt: Barbora Švehlová, barbora.svehlova@profilmedia.cz, +420 739 592 933, http://www.krehky.cz/
Fotografie: http://1drv.ms/1DS43i3

Informácie: http://www.krehky.cz/