Last Call - Národní cena za studentský design 2016

Last Call - Národní cena za studentský design 2016

Uzávierka: 23. máj 2016 (pondelok), 23:55
Miesto: Česko

Študenti pozor!
Uzávierka registrácie do Last Call - Národní cena za studentský design 2016 pre odbory vizuálnej komunikácie je už zajtra - štvrtok 23. júna 2016!

Postup, ako sa prihlásiť,  je nasledovný:

 1. Zistite si, či vám na registračný poplatok prispeje škola/ateliér.  Pokiaľ poplatok platíte sami, uveďte ako osobu zodpovednú za fakturáciu svoje meno.
 2. O čo sa súťaží,  sa dozviete na http://designcabinet.cz/; http://www.designcabinet.cz/co-ceka-na-ocenene-studenty-v-soutezi-o-narodni-cenu-za-studentsky-design-2016
 3.  Nahrajte všetky požadované údaje a obrazovú dokumentáciu na http://www.studentskydesign.cz/
 4. V prvom júlovom týždni dostanete z Design Cabinetu CZ registračné číslo a súčasne faktúru na zaplatenie registračného poplatku. V prípade, že registračný poplatok platí škola, dostane faktúru škola.
 5. Na konci prázdnin sa na http://www.designcabinet.cz/, http://www.studentskydesign/ dozviete, kdo postúpil do nominácií. Tým,  ktorých práce sa dostali do nominácií, zašle informačný e-mail Design Cabinet CZ, sledujte preto poštu!
 6. Nominované práce budú posudzované medzinárodnou porotou na začiatku septembra v Moravskej galérii v Brne, preto k doručeniu prác do Brna vyzve Moravská galéria!

Pokiaľ by ste mali technické problémy s nahrávaním, obráťte se na MgA. Luciu Kaslovú: lucia.kaslova@volny.cz

26. ročník súťaže Last Call – Národní cena za studentský design 2016 vyhlásili  Design Cabinet CZ spoločne s Moravskou galerií v Brne a Slovenským centrem dizajnu. 


Viac informácií na
www.designcabinet.cz/narodni-cena-za-studentsky-design-2016-vyhlasena
www.studentskydesign.cz
http://www.moravska-galerie.cz/

 

 Výsledky NCSD 2016

árodní cena za studentský design oslávila tento rok 26. výročie. Od roku 2012 sa súťaž stala medzinárodnou a ďalšia zmena nastala v roku 2014, kedy sa rozdelila na dve časti - na odbory patriace pod oblasť vizuálnej komunikácie a oblasť produktového dizajnu.

Tento rok sa súťažilo v odboroch vizuálnej komunikácie. Do súťaže sa celkovo prihlásilo 120 autorov z 10 univerzít (z toho 3 zahraničných) a z 11 vyšších odborných a stredných odborných škôl. Práce hodnotili tri nezávislé poroty: vysokoškolská bola zložená z pedagógov vysokých škôl a univerzít, stredoškolská z pedagógov stredných a vyšších odborných škôl a medzinárodná porota bola zložená z kurátorov múzeí, nezávislých expertov a najlepších profesionálnych dizajnérov ČR. Celkom hodnotilo študentské práce 27 profesionálnych vysokoškolských a stredoškolských pedagógov, grafických dizajnérov, expertov a kurátorov dizajnu.

Poroty nominovali vo viackolovom hodnotení na ocenenie 51 prác.

Po zasadnutí medzinárodnej poroty získali

 • Národní cena za studentský design 2016 * GRAND Pavel Coufalík z VŠUP
 • Národní cena za studentský design * JUNIOR Judita Košťáková z VOŠG a SPŠG Praha
 • Ocenenie Excelentní studentský design 2016 Marek Fanta a Martin Roudenský z FUD UJEP, Lucia Mlynčeková z VŠVU Bratislava, Nikola Klímová z VŠUP, Lenka Štukhejlová z FUD UJEP a Josefína Karlíková z VOŠG a SPŠG Praha
 • Ocenenie Dobrý studentský design 2016 Tereza Bartošová z FUD UJEP, Michelle Cndenárová z FMK UTB, Pavel Mrňús z FMK UTB, Veronika Tilšerová z FUD UJEP, Matěj Brníčko z VOŠG a SPŠG Praha, Klára Zerzánková z VOŠG Jihlava a Veronika R. Nováková z FMK UTB).
 • Tento rok udelila prvýkrát porota vlastnú Cenu mezinárodní poroty. Získala ju Jozefína Karlíková z VOŠG a SPŠG Praha.

Prvýkrát v histórii súťaže od roku 1991 získal NCSD jeden autor druhýkrát. Pavel Coufalík uspel v roku 2013, vtedy ešte ako študent FMK UTB, s knihou Zlín a tento rok s diplomovou prácou Orientačné systémy v československej socialistickej architektúre na VŠUP v Prahe.

Obrazová dokumentácia je na www.studentskydesign.cz

Info: http://www.designcabinet.cz/vysledky-narodni-ceny-za-studentsky-design-2016-1478809146