Master of Crystal 2015

Master of Crystal 2015

Uzávierka: 31. január 2014 (piatok), 23:55
Miesto: Česko

Spoločnosť PRECIOSA, a. s. v spolupráci s Múzeom skla a bižutérie v Jablonci nad Nisou a s podporou Českej sklárskej spoločnosti vyhlasuje 8. ročník súťaže Master of Crystal 2015. Cieľom súťaže je prehĺbenie spolupráce firmy so študentmi aj absolventmi vysokých a stredných technických a umeleckých škôl. Zadaním je vytvorenie jedinečnej kolekcie šperkov z bižutérnych komponentov. Hodnotiacim kritériom bude umelecké stvárnenie návrhu a jeho realizovateľnosť v praxi.
Súťaže sa môžu zúčastniť študenti stredných odborných škôl, vyšších odborných škôl, vysokých škôl a univerzít, ktorí študujú na území Českej republiky bez ohľadu na štátnu príslušnosť a študenti (občania Českej republiky) študujúci na zahraničných školách umeleckopriemyselného zamerania a absolventi týchto škôl.
V júni 2015 bude v Jablonci nad Nisou zasadať odborná porota a uskutoční sa slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže. PRECIOSA, a. s. okrem finančnej odmeny zabezpečí prezentáciu víťazných návrhov na Designbloku v Prahe a v rámci expozícií Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v roku 2016 a medializáciu víťazných návrhov v odbornom časopise Sklář a keramik.

Prihlášky: http://www.mistrkristalu.cz/, pavla.reznickova@preciosa.com
Ďalšie informácie: http://www.preciosa.com/cs/firma/kariera/studenti/master-of-crystal-2015.html.