McDonalds sa svojim novými obalmi zameriava na cyklistov

McDonalds sa svojim novými obalmi zameriava na cyklistov

Reštauračný gigant reaguje na cyklo boom v mestách šikovným spôsobom ako si odviesť svoj burger či hranolčeky bez rizika prevrhnutia.
McDonalds sa snaží o spojenie dvoch takmer nesúrodých svetov. Sveta rýchleho občerstvenia a sveta zdravého životného štýlu v podobe bicyklovania. Ako sa zdá, svoju pozornosť zameral práve na svojich klientov na dvoch kolesách. Najväčšia reštauračná sieť sveta prichádza so svojím patentom McBike - take-away pre cyklistov. Kartónový obal umiestnený na riadítkach bicykla unesie burger, sáčok hranolčekov a nápoj. Autorom návrhu je agentúra Tribal Buenos Aires, jedna zo 60 kancelárií v 38 krajinách sveta.

Obal je vyrobený z recyklovaného kartóna, po jeho otvorení v ňom nájdete 2 oddelenia pre pevnú potravu a pohár s nápojom bezpečne vsunutý do vyrezaného otvoru v kartónovom obale. Vrchnú časť morsky zeleného obalu s oranžovým logom McBike tvorí veľký, pohodlný hák, pomocou ktorého sa obal zavesí na riadítka.
S týmto obalom sa zatiaľ môžete stretnúť len v biklom naklonenej Kodani, ktorá má 390 km cyklistických cestičiek a v kolumbijskom meste Medelin. No Amsterdam, Tokio sú na rade ako ďalší. A budúci rok sa pridajú i mestá v USA a Spojenom kráľovstve. Je prekvapujúce, že s ohľadom na stúpajúci počet cyklistov v metropolách sveta tento nápad nevznikol už skôr.

Viac informácií o produkte: http://de.phaidon.com/agenda/design/articles/2015/june/23/mcdonald-s-targets-cyclists-with-mobile-packaging/
Viac informácií o agentúre: http://www.tribalbuenosaires.com/