Múzeum dizajnu Kensington

Múzeum dizajnu Kensington

Múzemu dizajnu v Londýne sa presťahuje z pôvodých priestorov v Shad Thames do bývalej budovy Inštitútu Federácie v Kensingtone už v roku 2016.

Po dlhom hľadaní väčších priestorov pre rozšírenie svojich aktivít si v roku 2008 Múzeum dizajnu Londýn vybralo priestory budovy Inštitútu Federácie, v ulici High street v Kensingtone, v Západnom Londýne ako svoj nový domov. Táto unikátna pamiatka z roku 1960, zapísaná v II. stupni ochrany kultúrnych pamiatok, opustená viac ako dekádu sa pod vedením John Pawsona a jeho tímu zmení na budovu určenú pre múzem 21. storočia, pričom si zároveň zachová svoje výnimočné priestorové kvallity.

Tento krok múzeu prinesie trikrát viac priestoru ako v terajších priestoroch múzea v Shad Thames s výrazne vylepšenými vzdelávacími priestormi a špecializovanou galériou pre sprístupnenie permanentnej kolekcie pre verejnosť úplne zadarmo. Touto zmenou sa Múzeum dizajnu presťahuje to umeleckej štvrte Kensington, čím sa zaradí k tu sídliacim inštitúciám ako Kráľovská universita umení, Victoria a Albert múzeum, Múzeum vedy, Múzeum prírodných vied a Galéria Serpentine.
Múzeum dizajnu v Kensingtone sa stane popredným svetovým múzeom zameraným na najsúčasnejší dizajn a architektúru, medzinárodnou vitrínou vynikajúcich výsledkov Britských dizajnérov a kreatívnym centrom podporujúcim inovatívnosť a dalšie generácie dizajnérskych talentov.

Viac informácií: https://designmuseum.org/about-the-museum/design-museum-kensington
Viac informácií o architektovi projektu: http://www.johnpawson.com/