NCD 2015 - Zvláštna cena ministra hospodárstva SR

NCD 2015 - Zvláštna cena ministra hospodárstva SR

Novesta, a. s., Partizánske.

V súčasnosti je firma NOVESTA, a. s., Partizánske vedúcim výrobcom gumovej a textilnej obuvi v Európe, jej značka je považovaná za producenta vysoko kvalitnej módnej obuvi. V posledných dvadsiatich rokoch sa spoločnosť zameriavala hlavne na výrobu pracovnej obuvi, keď však v roku 2010 pridala do svojho portfólia líniu „fashion”, ukázalo sa to ako veľmi úspešný a vizionársky krok. Novú éru naštartoval aj zrod vlastného dizajnérskeho a marketingového oddelenia a zastrešenie úplne novým logom. Slovenský výrobca obuvi Vulkan Partizánske, a. s., kúpil českú spoločnosť Novesta Zlín v roku 2010. Značka Novesta, ktorá vznikla v roku 1992, zaujímala na českom trhu významné miesto, čo firma Vulkan využila a rozhodla sa pod týmto názvom ponúkať kvalitnú certifikovanú obuv. Zhodou okolností odkúpenie značky a spúšťanie novej línie módnej obuvi sa uskutočnilo v približne rovnakom čase. Prvý model, ktorý sa začal vyrábať pod značkou Novesta, bol model s názvom STAR – čo bol redizajn česko-slovenskej športovej klasiky, ktorý bol nepochybne najúspešnejším modelom textilnej obuvi vyrábanej v bývalom Československu.
V súčasnosti je kolekcia značky Novesta rozdelená do troch línií: Fashion, Hobby a Professional. Všetky modely sa vyznačujú špičkovou kvalitou a originalitou, využívajú prírodné materiály ako kaučuk, bavlna, ľan. Pre spokojnosť zákazníkov sa Novesta, a.s. snaží o sústavnú inováciu modelov – hlavne zo zameraním na model STAR, ktorý sa ukázal ako nosný produkt fashion línie.
Dizajn a kvalita produktov Novesty presvedčili nielen na domácej pôde. Viac ako 95 % vyrobenej obuvi končí na zahraničných trhoch vo viac ako 40 krajinách sveta, s najsilnejšími odberateľmi v štátoch Francúzsko, Dánsko, Fínsko, Japonsko a Južná Kórea. Novesta prostredníctvom premysleného marketingu, strategických krokov a inovácií na poli dizajnu, sa neprestajne snaží udržiavať pozornosť aj slovenských a českých zákazníkov.