New Nordic Design

New Nordic Design

Autor: Dorothea Gundtoft
Vydalo: THAMES & HUDSON
Počet strán: 256
ISBN: 9780500518137
Grafická úprava: viac ako 200 farebných fotografií

Táto štýlová publikácia oslavuje ďalekosiahle dopady tzv. „nordického“ dizajnu na svetovú dizajnérsku scénu a tiež ohlasuje príchod novej generácie návrhárov, ako i redaktorov časopisov a bloggerov zaznamenávajúc každý ich pohyb. Neutíchajúca príťažlivosť severského diazjnu spočíva v jeho jednoduchosti, minimalistickom  prístupe, kvalite použitých materiálov, ako i udržateľných metódach jeho produkcie, ktoré sú neoddeliteľnou a autentickou súčasťou škandinávskeho spôsobu života.
Kniha mapuje viac ako 70 návrhárov a komentátorov zo Švédska, Nórska, Dánska, Fínska a Islandu, už etablovaných alebo len začínajúcich. Či už pracujú v interiéroch alebo ako tvorcovia produktového dizajnu, uverejňujú svoje postrehy a názory v časopisoch či blogoch, všetci zdieľajú vášnivú oddanosť pre štýl dizajnu, ktorý zostáva príťažlivým pre celý svet.

Autorka sa narodila v Dánsku a vyrastala v Španielsku. Svoj čas delí medzi Kodaň, Londýn a Paríž ako spisovateľka, šéfredaktorka Houzz Denmark a majiteľka N-DEGREES.com a zároveň prispieva pre Vogue, Elle, Dazed & Confused, V magazines a Style.com. Je autorkou Fashion Scandinavia - vydanej nakladateľstvom Thames & Hudson, a bola vyhlásená Štylistkou roka na Elle Style Awards v roku 2013.

Titul: New Nordic Design
Vydavateľstvo: THAMES & HUDSON
Autor: Dorothea Gundtoft
ISBN: 9780500518137
Počet strán: 256
Počet ilustrácií: viac ako 200 farebných fotografií
Info: http://www.thamesandhudson.com/