Nezmeškajte súčasný dizajn v stredovekom kostole!

Nezmeškajte súčasný dizajn v stredovekom kostole!

Trvanie: 9. jún 2015
Miesto: Klarisky, Bratislava, Slovensko

Počas Bratislava Design Week sa v utorok 9. júna o 13:00 h uskutoční opäť špecializovaná konferencia určená pre všetkých ctiteľov kvalitného dizajnu In the Midl Design Forum. Zahraničných aj domácich spíkrov bude dopĺňať magická atmosféra priestoru - stredovekého kostolu Klarisky.

Konferenciu otvorí čestný hosť BADW, slávna francúzska dizajnérka Inga Sempe. Jej tvorba je postavená na precíznom definovaní formy, dôkladnom výbere materiálu, povrchovej úpravy, ale aj na špecifickej disciplinovanej jednoduchosti. Držiteľka mnohých prestížnych ocenení vystavovala napríklad v Musée des Arts decoratifs alebo v Centre Georges Pompidou v Paríži.

Mladá švajčiarska dizajnérka Laura Couto Rosado sa zameriava na technológie a ich schopnosť vytvárať vlastné umelecké diela/performancie. Laurin projekt Spev kremeňa získal Grand Prix na Design Parade 2014 vo francúzskom Hyères a budete si ho môcť vypočuť aj na výstave BADW.

Prestížne české štúdio DECHEM príde reprezentovať dizajnérka Michaela Tomíšková. DECHEM sú aktuálni držitelia ocenenia GRAND DESIGNERI ROKU 2014 z Czech Grand Design. Tvorba štúdia je silne prepojená so sklom a svetlom. Ich kolekcie sú malé príbehy, jemné aj tajomné, nasiaknuté fragmentmi spomienok a asociácií.

Silnú dámsku zostavu doplní slovenský grafický dizajnér a umelec nových médií Ján Šicko. Na konferencii porozpráva o tom, ako tvoriť svetlom. Autor a zakladateľ štúdia DevKid predstaví svoju prácu s IOIN - autorským softvérom na 3d modelovanie, mapping a performance.

Revolučný koncept na IMDF prinášajú dámy z Another Shoe (ex Don't run Beta) EugeniaMorpurgo a Sophia Guggenberger. Spoločne dali svetu pilotnú líniu laserom vyrábanej špeciálne distribuovanej obuvi pod názvom Don't run Beta. Zákazník hravou formou participuje na vývoji dizajnu vlastných topánok.

Po Londýne či New Yorku Another Shoe okrem prednášky povedú v Bratislave aj exkluzívny dvojdňový workshop vo FabLabe.
Viac info o workshope tu: https://www.facebook.com/events/1445549355741812/

Dizajnér, architekt a pedagóg Vico Magistretti patrí medzi silnú generáciu povojnových talianskych tvorcov, ktorá formovala vizuálnu kultúru 2. polovice 20. storočia. O jeho životnom diele príde porozprávať jeho vnučka a správkyňa Fondazione di Vico Magistretti.

Registrácia je možná e-mailom na info@inthemidlforum.sk. V cene  lístku v hodnote 5 eur je zahrnutý aj vstup na výstavu BADW. Celé podujatie sa uskutoční v anglickom jazyku a konferenciu  bude moderovať Adam Berka z 82 bøok&designshõp.
FB https://www.facebook.com/events/760402057409948/
http://www.bratislavadesignweek.sk/in-the-midl/

Súbory na stiahnutie
súbor PDF Tlačová správa pdf (160,2 kB)