Novembrové prednášky Moravskej galérie z cyklu Móda 20. storočia I.

Novembrové prednášky Moravskej galérie z cyklu Móda 20. storočia I.

Miesto: Umeleckopriemyselné múzeum Moravskej galérie, Brno, Česko

Jesenný cyklus prednášok Moravskej galérie v Brne venovaných móde a módnemu priemyslu od konca 19. po začiatok 21. storočia pokračuje aj v novembri. Zameriava sa na širšie súvislosti módy s kultúrou a umením jednotlivých období – vývoj odevníctva, začiatky haute couture, vplyvy voľného umenia, popkultúry, politiky i gendru, Ďalekého východu a Orientu, väzby vysoké módy a „módy ulice“ a ďalšie.
V druhej polovici novembra sa uskutočnia dve prednášky kurátorky MG Andrey Březinovej vždy v pondelok od 17.30 hod. v prednáškovej sále Uměleckoprůmyslového muzea MG:
18. 11. 2013
„À la garçonne“
25. 11. 2013
Glamour: návrat k ženskosti.
Spolu s prednáškou môžete navštíviť aktuálnu výstavu Umeleckopriemyselného múzea Moravskej galérie VOLIÉRA No. 1. Oděvní silueta v současné české módní tvorbě (27. 9. 2013 – 18. 5. 2014), ktorá predstavuje odevnú tvorbu známych aj začínajúcich módnych dizajnérov z Čiech – Hany Frišonsovej, Martina Havla, Zdenky Imreczeovej, Pavla Ivančica, Jindry Jansovej, Petry Kafka, Ivany Kaňovskej, Libora Komosného, Lucie Královej, Zuzany Kubíčkovej, Denisy Novej, Petry Pluháčkovej, Jakuba Polanku, Radky Sirkovej a Anny Tuškovej (Chatty), Antonína Šimona, Lenky Štěpánkovej, Viktorie Vittori a Hany Zárubovej.
Viac: http://www.moravska-galerie.cz/moravska-galerie/vystavy-a-program/aktuality/2013/prednasky_listopad.aspx.