Nový český časopis o autorskom šperku Září

Nový český časopis o autorskom šperku Září

Pražská galéria autorského šperku Galerie ZÁŘÍ, Heřmanova 33, Praha 7, ktorá v septembri 2014 oslávila prvé narodeniny, pripravila pri tejto príležitosti aj uvedenie prvého čísla prvého českého časopisu o autorskom šperku Září .
Září vol. 1 predstavuje nové tváre českej autorskej šperkárskej scény. Produkčná galérie ZÁŘÍ Eliška Lhotská charakterizovala prvé vydanie slovami: Hlavnou motiváciou na vydanie prvého časopisu o autorskom šperku bol fakt, že málokto považuje šperk za umelecký objekt, ale vytvára sa tu pôda a priestor hlavne pre ten dizajnový. Preto má časopis oboznámiť širokú verejnosť, ale aj tú umeleckú, so šperkom, ktorý nie je iba estetickou záležitosťou, ale aj nositeľom myšlienky a určitého umeleckého posolstva. Časopis by nevznikol bez spolupráce s novinárkou a šperkárkou Terezou Houdkovou a grafického štúdia Soudva.
Časopis je zaujímavý nielen svojím obsahom, ale aj grafickým vizuálom o ktorý sa postaralo mladé grafické štúdio Soudva, ktoré tvoria dvaja študenti zo Západočeskej univerzity, Tereza Šmídová a Martin Celler. Prvé vydanie časopisu obsahuje aj dva plagáty s fotografiami tvorby od V. K. Nováka. Predáva sa v Galerii ZÁŘÍ.
 Informácie: zari.galerie@email.cz, www.facebook.com/galeriezari.