One Design Week 2015

One Design Week 2015

Trvanie: 19. jún 2015 - 28. jún 2015
Miesto: Plovdiv, Bulharsko

Medzinárodný festival One Design Week sa uskutoční v dňoch 19. – 28. júna 2015 po siedmy raz. Témou ročníka je Digital One. Téma bude pertraktovaná na centrálnej výstave festivalu nazvanej Being Post-Digital, ktorej kurátorom bude René Beekman. Vystavené budú projekty bulharských a zahraničných autorov kombinujúce viaceré umelecké žánre, napríklad súčasné umenie, dizajn, módu a fotografiu, ako typický interdisciplinárny prístup umelcov 21. storočia. Dôraz festivalu bude kladený na postdigitálnu éru a k nej sa budú viazať mnohé sprievodné akcie festivalového programu.
Festival One Design Week sa organizuje v rámci projektu Plovdiv – Európske mesto kultúry 2019. Uskutočňuje sa každoročne v júni, zúčastňujú sa ho mnohí profesionálni umelci a dizajnéri a je určený širokému publiku, ktoré sa môže zúčastniť na výstavách, workshopoch, diskusiách, rozhovoroch, krstoch kníh, spoločenských podujatiach a podujatiach pre deti. Cieľom podujatia je stimulovať a podporiť rozvoj dizajnu a dizajnérskej práce v Bulharsku a zároveň propagovať udržateľný a vnímavý prístup dizajnérov k vizuálnemu životnému prostrediu na celom svete.
Prvý ročník festivalu sa konal v roku 2009 pod názvom Sofia Design Week, v roku 2014 sa uskutočnil po prvýkrát v Plovdive vďaka spolupráci s platformou EDNO. Na tohtoročnom One Design Week by mali vystúpiť okrem iných: Konstantin Grcic, Matali Crasset, Michael Marriott, Mark Chalmers, Erik Kessels, Ji Lee, Marti Guixe, Stefan Sagmeister, Genevieve Gauckler, David Carlson Peter Biľak, Tomek Rygalik, David Carson, Jaime Hayon a Javier Mariscal.

Informácie: http://edno.bg/en/one-design-week-2015/the-festival
Kontakty: http://edno.bg/en/one-design-week-2015/contact-us.