Otváracia konferencia Barcelona Design Week: „Čo ak je riešením dizajn?"

Otváracia konferencia Barcelona Design Week: „Čo ak je riešením dizajn?"

Trvanie: 2. jún 2016
Miesto: Barcelóna, Španielsko

Otváracia konferencia Barcelona Design Week-u s názvom ‘What if the solution was Design? Re-framing the role of design in business and society’ je podujatím, na ktorom Brett Wickens - partner v dizajnérskom štúdiu Ammunition a Alice Rawsthorn - teoretička dizajnu pre International New York Times a frieze odhalia dopady dizajnu na naše životy - minulosť, prítomnosť a budúcnosť.
Vo svojej prednáške 'Dizajn a my’ Alice Rawson rozdiskutuje vplyv dizajnu na naše životy dnes a v budúcnosti, ale prinesie i pohľad na stále viac neistý a eklektický prístup k dizajnu v technológiách, politike, sociálnych a humanitárnych otázkach, ekológii a našich osobných identitách.
Dizajnér Brett Wickens - štvornásobný kandidát ceny Cooper Hewitt National Design Awards vo svojej prednáške s titulom ‘Riziko a odmena’ porozpráva o role dizajnu a dizajnérov v súčasnej podnikateľskej stratégii. Wickens sa podelí o svoju skúsenosť vo vývoji účelného dizajnu od jeho začiatkov v Londýnskej hudobnej scéne 80-tych rokov po nové formy podnikania i dizajnu v prostredí Silicon Valley.
Prednášku ukončí dialóg medzi oboma prednášajúcimi - rozdiskutujú výzvy a príležitosti pre dizajnérov v aktuálnom kontexte podnikania i sociálnych dopadov.

Otváracia konferencia Barcelona Design Week: ‘Čo ak je riešením dizajn?’
Prednášajúci: Alice Rawsthorn, Brett Wickens
Termín: 02. 06. 2016 od 17:30 do 19:00 hod.
Miesto konania: Disseny Hub Barcelona, Pl. de les Glòries Catalanes, Barcelona
Organizátor: BCD Barcelona Centre de Disseny, Pl. de les Glòries Catalanes, Barcelona
Jazyk: Angličtina (s prekladom)
Vstupné: 5€ - po predošlej registrácii
Registrácia: https://www.eventbrite.es/e/entradas-opening-conference-what-if-the-solution-was-design-25162342243
Info: https://barcelonadesignweek.com/en/programme/140/