PIKTO13

PIKTO13

Trvanie: 25. október 2013 - 26. október 2013
Miesto: Piešťany, Slovensko

Druhý ročník konferencie ilustrátorov.
Téma: Ako prichádzajú ilustrátori o ilúzie: Uplatnenie ilustrátora na trhu práce. Prvý ročník konferencie PIKTO12 objasnil mnohé témy, ktoré rezonujú medzi ilustrátormi, dizajnérmi a vydavateľmi v procese tvorby knihy. Zároveň odkryl témy, ktoré si vyžadujú aktívnu zmenu a konkrétne kroky. Jednou z nich je dlhodobo aktuálna otázka uplatnenia ilustrátora v dnešnom svete trhového mechanizmu.
Cieľom druhého ročníka konferencie PIKTO13 je prostredníctvom prednášok zo sveta profesionálov, objasniť ilustrátorom možnosti, ktoré osvetlia svet na druhej strane brehu, tam kde stoja zadávatelia a agentúry, predstavia možnosti v komerčnom svete, upozornia na nevyužité príležitosti, ponúknu alternatívne možnosti prezentácie, či individuálne hranice kompromisov. Na PIKTO13 sa v tomto roku ASIL pokúsi ilustrátorov pozitívne naladiť na vlnu aktívnej spoluúčasti na zmene, ktorú si žiada dnešná nepriaznivá situácia.

Termín: 25. 10. - 26. 10. 2013
Mestská knižnica mesta Piešťany, Školská 19, mesto Piešťany

Pozvanie prijali: Ové Pictures (Veronika Obertová, Michaela Čopíková), Juraj Heger (Slovart), Martin Jenča (Milk), Pavel Fuksa, Edit Sliacka, Miloš Kopták, Owl illustration agency (Petra Kemková, Andrej Kiszling) a ASIL
 
Moderuje Ďuro Raýman.
Konferenciu otvorí primátor mesta Piešťany Remo Cicutto.

Sprievodnou akciou konferencie PIKTO13 bude v piatok večer vernisáž výstavy Sami sebe si – výstava autorských knižiek slovenských výtvarníkov, ktorej kurátorom je Miloš Kopták. Vystavujúcimi autormi sú – Petra Hilbert, Lenka Šturmankinová, Miloš Kopták, Tomáš Klepoch, Matúš Maťátko, Mária Nerádová, Daniela Olejníková, Ľuboslav Paľo.

Súčasťou večerného programu bude aj prezentácia najnovšieho vydavateľského počinu značky ASIL, ktorým je knižka od autorky Daniely Olejníkovej Liek pre Vĺčika.

V priestoroch knižnice bude počas konferencie odprezentovaný redizajn detského ilustrovaného časopisu Slniečko, ktorý prebehol pod taktovkou ASILu, v spolupráci s Literárnym informačným centrom (LIC).

Registrácia prebieha online na www.asil.sk/pikto