Pleats Please Issey Miyake

Pleats Please Issey Miyake

Autor: Midori Kitamura
Vydalo: Taschen 2012
Počet strán: 576
ISBN: 978-3-8365-2575-6

Plisovanie je charakteristickou črtou famózneho japonského módneho dizajnéra Isseya Miyakeho. Prvé kolekcie s týmto výrazným prvkom vznikli v roku 1993, ich vzniku predchádzali roky experimentov s rôznymi typmi látok a možnosťou ich skladania. Mijake povýšil plisovanie na architektonický prvok vo svojom dizajne, pričom nezabúda aj na praktickosť, nositeľnosť, ľahkosť údržby. Jeho móda má jednoduchý strih, podčiarkuje ju fantazijná farebnosť a potlač.
Issey Miyake študoval grafický dizajn na umeleckej akadémii Tama v Tokiu, ktorú ukončil v roku 1964. Založil si tam vlastné dizajnérske štúdio, kde v 80. rokoch 20. storočia začal používať inovatívnu metódu plisovania látok, ktorú priviedol do dokonalosti nielen v dámskej, ale aj pánskej móde. Poslednú kolekciu nazvanú 132 5 Issey Miyake prezentoval v roku 2010 v galérii 21_21 Design Sight v Tokiu.
Autorka publikácie Midori Kitamura je prezidentkou Miyake Design Studio v Tokiu, kde sa aj narodila. U Miyakeho začínala v roku 1976 ako manažérka výstav a tlačová tajomníčka. Je kurátorkou špeciálnych výstav módy a módnych doplnkov štúdia Miyake.
Informácie: www.taschen.com.