Prednášky európskych architektiek v Prahe

Prednášky európskych architektiek v Prahe

Miesto: Česko

Pražské občianske združenie Kruh, ktoré sa venuje súčasnému dianiu v architektúre, pripravilo v roku 2015 prednášky českých a zahraničných architektiek. Jarná časť v poradí už 15. cyklu sa uskutoční v priestoroch Veľtržného paláca (Studio Hrdinů, Korzo), jesenná v kine Světozor. V Prahe sa predstavia významné architektky, zakladateľky a kreatívne riaditeľky úspešných štúdií, ktorých realizácie uspeli v medzinárodnom meradle. Úvodný večer bude patriť desiatke tuzemských autoriek, ktorých tvorbu uvedie známy architekt Martin Rajniš.
Iniciátorkou prednáškového cyklu je Marcela Steinbachová. Prednášky zahraničných architektiek budú tlmočené do češtiny. Rezervácia miest nie je možná. Vstupné zdarma, zmena programu je vyhradená.
Pozvanie združenia Kruh prijali architektka a zakladateľka Studia Mecanoo Francine Houbenová, Kristine Jensenová (Kristine Jensens Tegnestue), ktorá vystúpi spoločne s Iwonou Wilczekovou z poľského štúdia db2 architekci. O svojich víziách a skúsenostiach budú následne počas jesennej časti programu v Prahe prednášať aj Dorte Maldrup Poulsenová (dorte mandrup arkitekter) a Caroline Bosová z holandského UNStudia, ktorá stojí za realizáciou Erazmovho mosta v Rotterdame či Múzea Mercedes Benz v Štutgarte.

Informácie a program: http://www.kruh.info/.