RECYKLÁTOR

RECYKLÁTOR

Trvanie: 20. marec 2013 - 24. marec 2013
Vernisáž: 20. marec 2013 (streda), 10:00
Miesto: Satelit, Hurbanove kasárne, Kollárovo nám., Bratislava, Bratislava, Slovensko

Druhý ročník súťaže Urob si svojho Recyklátora je súčasťou európskej iniciatívy spoločnosti Coca-Cola s názvom Live Positively Week, ktorý je zameraný na podporu udržateľného rozvoja a aktívneho životného štýlu. Súťaž má upozorniť na význam recyklácie obalov, a to predovšetkým na ďalšie použitie recyklovaného PET materiálu, z ktorého sa okrem nových fliaš vyrábajú taktiež tričká, čiapky alebo cestovné tašky.
Spojením recyklácie a re-use vznikla idea súťaže, do ktorej sa môžu zapojiť skupiny žiakov základných škôl a základných umeleckých škôl na Slovensku so svojim originálnym Recyklátorom. Je čisto na fantázii súťažiacich, aké jedinečné recyklačné dielo vytvoria z recyklovaných PET fliaš. Tvorba akéhokoľvek Recyklátora by nemala byť príliš náročná ani pre menej zručných školákov – stačí si fľaše pozmeniť či roztlačiť podľa svojich potrieb a spojiť lepidlom alebo drôtikmi.
Tento ročník sme rozšírili po viacerých stránkach. Vekovú kategóriu súťažiacich sme doplnili o vysokoškolákov, ktorým sme dali „voľnejšie ruky“ pri recyklovaných materiáloch a celú súťaž sme posunuli skôr na úroveň kreatívnej a dizajnovej súťaže.

Miesto: Výstavný a informačný bod SCD Satelit, Hurbanove kasárne, Kollárovo nám.10, Bratislava.
Trvanie: 20. marec – 24. marec 2013.
Otváracie hodiny: 13:00 – 18:00, okrem pondelka.

ikonka PDF  tlačová správa [PDF: 181kB]

Viac informácií o súťaži alebo jej výsledkoch nájdete na stránke www.urobsirecyklatora.sk

Galéria exponátov súťažiacich

O výstave v masmédiách:

 

  • youtube - výstava RECYKLÁTOR
    22.04.2013 - Druhý ročník súťaže pre základné a vysoké školy Recyklátor 2013 pozná svojich víťazov. Odvysielané v relácii Handráreň 10. 4. 2013
     Ako si zarobiť textovou pneumatikou, drevom a recyklovanou kožou [PDF: 569,23 kB]