Rony Plesl navrhol pre Preciosu lustre Merkur a Venuša

Rony Plesl navrhol pre Preciosu lustre Merkur a Venuša

Renomovaný dizajnér a výtvarník Rony Plesl navrhol pre českú značku Preciosa Lighting  dvojicu lustrov Merkur a Venuša, ktoré nadväzujú na historickú tradíciu značky. Autor zachoval základné siluety lustrov, no vďaka použitiu nových konstrukčných prvkov im vdýchol úplne nový nádych, ktorý dokonale prepája históriu so súčasnosťou.

“Tvar lustra Merkur je inšpirovaný postavou muža, je pevný, razantný a sebavedomý s variabilnou konštrukciou, vďaka ktorej môže tvoriť ako horizontálnu, tak vertikálnu siluetu. Naopak, kontrastná Venuša je inšpirovaná postavou ženy, dekorovaná jemnou kvetinovou symbolikou z opálového skla. Oba návrhy v podstate nesledujú žiadne trendy, len vytvárajú dlhodobú, originálnu a remeslne nenapodobiteľnú tvár značky Preciosa Lighting,” uvádzajú zástupcovia značky.

Závesné svietidlo Venuša váži 120 kilogramov a je vyrobené z fúkaného křištálového skla a opálu. O desať kilo ľahší Merkur je vyrobený z lakovanej ocele. Svietidlá boli prvýkrát predstavené na veľtrhu Euroluce v Miláne. Za expozíciu dostala značka v spolupráci so štúdiom Vasku & Klug cenu Red Dot Award v kategórii Communication Design.

Autor: Ondřej Krynek
Zdroj: http://www.designmagazin.cz/interier/60262-rony-plesl-navrhl-pro-preciosu-lustr-merkur-a-venuse.html