Škola grafického designu. Principy a praxe grafiky

Škola grafického designu. Principy a praxe grafiky

Autor: David Dabner – Sandra Stewart – Eric Zempol
Vydalo: Slovart, 2015
Počet strán: 208
ISBN: 978-80-739-18-941

Škola grafického dizajnu je základnou príručkou pre grafických dizajnérov, ktorí pracujú s obrázkami v oblasti tlače a digitálnych médií. Obsahuje užitočné rady týkajúce sa všetkých aspektov grafického dizajnu, od porozumenia základom až po vymýšľanie originálnych konceptov a vytváranie úspešných grafických návrhov. V knihe sa nachádzajú príklady z rôznych médií: časopisov, kníh, novín, digitálnych médií vrátane vytvárania identity značky, a tiež praktické cvičenia a návody pre študentov a grafických dizajnérov. Nechýbajú ani rady, ako jednotlivé grafické návrhy prispôsobiť určitým projektom, informácie o vytváraní obrázkov a animovaných grafík v digitálnom prostredí a návody, ako postupovať pri grafickej práci pre web a aplikácie. Kniha s originálnym názvom Graphic Design School: the Principles and Practice of Graphic Design vyšla v roku 2013 už v piatom revidovanom vydaní.

O autoroch:
David Dabner pracoval najskôr ako grafický dizajnér a typograf, potom prešiel na akademickú pôdu ako pedagóg grafického dizajnu a typografie na renomovanej London College of Printing. Je autorom knihy How to Understand and Use Design and Layout.
Sandra Stewart je prodekankou školy Drexel University’s Westphal College of Media Arts & Design, Philadelphia, USA. Predtým pracovala 15 rokov ako grafická dizajnérka časopisu TV Guide Magazine.
Eric Zempol bol grafický dizajnér a pedagóg na Drexel University, Philadelphia, USA. Zomrel náhle 25. januára 2014 vo veku 43 rokov.

Vydal Slovart, s. r. o., január 2015, edícia: Grafický dizajn/Dizajn, 208 strán, čeština, preklad Jan Koubek, ISBN: 978-80-739-18-941
http://www.slovart.sk/