The Package Design Book 3

The Package Design Book 3

Autor: Pentawards – Julius Wiedemann
Vydalo: Taschen, 2014
Počet strán: 416
ISBN: 978-383-6553-8-27

Obalový dizajn je často tá prvá vec, ktorá u konzumenta rozhodne o kúpe výrobku. Prestížna medzinárodná súťaž obalového dizajnu Pentawards má za cieľ vyberať najlepší dizajn svojej kategórie z celého sveta. Súťaží sa v piatich hlavných kategóriách – nápoje, potraviny, kozmetika, luxus a iné komodity, ktoré sa ďalej delia na viac ako 50 subkategórií. V súťaži Pentawards už viackrát bodovalo napr. aj slovenské Pergamen Design Studio z Trnavy.
Tretí diel série kníh o obalovom dizajne The Package Design Book 3 mapuje 400 najlepších prác zo súťaže Pentawards z rokov 2013 a 2014. Prináša kreatívne riešenia obalov bez rozdielu krajín a je určený nielen pre grafických dizajnérov, ale aj médiá, marketingové prostredie a tých, ktorí sa zaoberajú obalmi ako profesionáli či len laickí obdivovatelia.
Knihu zostavil opäť Julius Wiedemann v spolupráci s organizátormi súťaže Pentawards. Wiedeman sa narodil v Brazílii, vyštudoval grafický dizajn a marketing, v 23 rokoch sa odsťahoval do Japonska, kde bol umeleckým riaditeľom viacerých dizajnérskych časopisov. V súčasnosti žije v Los Angeles. Vo vydavateľstve Taschen vydal viaceré tituly, napr. Illustration Now!, Logo Design, Jazz Covers a Information Graphics.

Vydal Taschen, 2014, 416 strán, anglické, francúzske a nemecké vydanie, ISBN: 978-383-6553-8-27.


Informácie: http://www.pentawards.org/, http://www.taschen.com/