Tlačová konferencia a prezentácia projektu Záchrana Vládneho salónika

Tlačová konferencia a prezentácia projektu Záchrana Vládneho salónika

Trvanie: 21. máj 2015
Miesto: Bratislava, Slovensko

Slovenské múzeum dizajnu vás pozýva vo štvrtok 21. 5. 2015 o 10:00 na tlačovú konferenciu a prezentáciu projektu "Záchrana Vládneho salónika" do priestorov galérie Satelit v bývalých Hurbanových kasárňach na Kollárovom nám. 10 v Bratislave.
Akcia sa bude konať pri príležitosti záchrany cenného interiéru Vládneho salónika z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave, významnej pamiatky slovenského dizajnu zo 70. rokoch 20. storočia,  ktorú iniciovalo Slovenské centrum dizajnu.
Múzeum dizajnu projekt záchrany realizovalo v spolupráci s ďalšími odborníkmi z oblastí architektúry, dizajnu a pamiatkovej starostlivosti a poskytlo depozitné priestory na dočasné uloženie salónika, pokiaľ nevznikne vhodný koncept jeho dlhodobej prezentácie verejnosti.

Tlačovej konferencie a prezentácie sa zúčastnia niektorí členovia odborného tímu záchrany salónika: riaditeľka Slovenského centra dizajnu – Mgr. Katarína Hubová, kurátorky Slovenského múzea dizajnu – Mgr. Mária Rišková, Mgr. Lívia Pemčáková, ktoré projekt koordinovali, Mgr. Zoja Droppová – historička umenia, redaktorka Projekt Revue, akad. arch. Juraj Žilinčár, architekt, koordinátor demontáže interiéru a ďalší. Medzi odbornými hosťami bude aj Prof. akad. arch. Ing. Arch. Ján Bahna, spoluautor dizajnu interiéru salónika.
Na tlačovej konferencii bude prítomný i riaditeľ Leteckého útvaru MV SR, Ing. Dalimír Pišťanský, PhD., ktorý významne prispel k úspechu celého projektu.

Vládny salónik - virtuálna prehliadka

Kontakt:
dokumentátorka a kurátorka Mgr. Lívia PEMČÁKOVÁ
tel.: +421 907 549 510, e-mail: livia.pemcakova@scd.sk

PR koordinátor Mgr. Andrej Jaroš
tel.: +421 904 820 576
e-mail: pr@scd.sk

 

 

Súbory na stiahnutie
súbor PDF Tlačová správa pdf (382,5 kB)
súbor PDF Príloha tlačovej správy pdf (591,9 kB)