To najlepšie za dve dekády študentského priemyselného dizajnu

To najlepšie za dve dekády študentského priemyselného dizajnu

Trvanie: 24. apríl 2012 - 4. máj 2012
Miesto: foyer Fakulty architekúry , Bratislava, Slovensko

Dizajnérske lahôdky, ktoré preslávili Slovensko si môžete pozrieť na Fakulte architektúry Slovenske technickej univerzity.
Výstava potrvá od 24. apríla do 4. mája 2012 v priestoroch Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity uskutoční vernisáž „XX rokov dizajnu.“ Výstava zrekapituluje dvadsať úspešných rokov tejto prestížnej dizajnérskej inštitúcie. Slováci si tak budú môcť po prvý krát na jednom mieste pozrieť to najlepšie zo študentského dizajnu. Nebudú chýbať návrhy dekorované prestížnymi medzinárodnými dizajnérskymi oceneniami. Kurátorom výstavy je Ing. Michal Brašeň, ArtD. a vedúci Ústavu dizajnu FA STU, doc. akad. soch. Peter Paliatka.
O tom, že slovenský dizajn má vo svete „cveng“ niet pochýb. Fakulta architektúry STU rozvíja dizajnérske talenty u nás, úspechy však žne aj v zahraničí. „Sme hrdí na ocenenia našich študentov na výstavách a súťažiach ako bol napríklad nedávny projekt pre Unicef, návrh „faceliftu“ Škody Fabie pre českú automobilku či dlhodobá spolupráca s medzinárodným výrobcom svietidiel OMS alebo firmou ŠKODA AUTO, a ďalšími ako sú Renault, Treksport, OVP, Plastic Omnium“ hovorí Peter Paliatka z FA STU. „Táto výstava je prierezom študentskej tvorby za uplynulé dve dekády a zároveň nespochybniteľným dôkazom, že slovenský priemyselný dizajn má vo svete pevné miesto,“ pozýva Michal Brašeň z FA STU.
Jedným zo žiarivých príkladov slovenskej dizajnérskej školy je rodený Bratislavčan Peter Oláh, ktorý patrí medzi dizajnérsku extratriedu nielen u nás, ale aj vo svete. Jeho návrhársky podpis nesú napríklad automobily značky Škoda, Volkswagen či Audi, ale aj produkty Adidas či Davidoff. Oláh je autorom dizajnu trofeje pre víťazov Tour de France, najprestížnejších cyklistických pretekov planéty. Medzi ďalších úspešných absolventov fakulty patria aj Anton Zetocha a Ján Štofko, ktorí sú dnes oceňovanými dizajnérmi medzinárodného výrobcu svietidiel OMS.
Výstava To najlepšie za dve dekády študentského priemyselného dizajnu
vo foyer Fakulty architekúry na Námestí slobody 19 v Bratislave je otvorená pre verejnosť každý pracovný deň
od 8:00 a do 18:00 a potrvá do 4. mája 2012. Výstava je rozdelená do troch častí – Základy tvorby dizajnu; Produktový dizajn a Produktové návrhy vytvorené v spolupráci s významnými firmami.
Viac info nájdete na www.design.stuba.sk.

ikonka .pdf Tlačová správa