Topánky Futurecraft od značky Adidas sú krokom do budúcnosti 3D tlačených podrážok

Topánky Futurecraft od značky Adidas sú krokom do budúcnosti 3D tlačených podrážok

Popredný svetový výrobca športového oblečenia a obuvi Adidas neustále vyhľadáva nové a inova-tívne metódy na výrobu obuvi. Ako príklad uveďme topánky pre Adidas nedávno navrhnuté brit-ským návrhárom Alexandrom Taylor, kompletne vytvorené z recyklovaného oceánskeho odpadu. Teraz, svetovo preslávená športová firma, predstavuje svoje Futurecraft podrážky a stielky, ktoré perfektne kopírujú tvar a veľkosť nohy nositeľa. Futurecraft podrážka, ktorá je stále len v počiatoč-nej fáze vývoja, bola vytvorená pomocou 3D tlače a inžinierskych služieb ponúkaných belgickou spoločnosťou Materialise. http://www.materialise.com/

Okrem bežne zaužívanej predstavy, že 3D technológie uľahčujú výrobu zákazkových protetických a ortopedických výrobkov Adidas verí, že prototypy Futurecraft sa ocitnú v ich predajnej sieti už čoskoro. Plánujú využívať 3D skenovanie nôh, aby zabezpečili presné meranie individuálnych nôh a exaktnú výrobu obuvi presne podľa želaní zákazníka. Tým, že zabezpečia zosnímanie tlakových bodov a ďalších podporných mier, nielen poskytnú komfort každej nohe, ale rovnako i vylepšia potenciál ich obuvi pri vykonávaní rôznych fyzických aktivít, ako napríklad behu.

“Využili sme unikátne spojenie procesov a materiálov v inovatívnym spôsobom,” hovorí člen pred-stavenstva Adidas Eric Liedke. “Nami 3D-tlačené stielky nám umožňujú vytvoriť nielen dokonalú bežeckú topánku, ale i využívať všetky údaje o výkone pre uspokojenie potrieb každého športovca a tiež zlepšenie ich výsledkov.

Zdroj: http://www.materialise.com/cases/adidas-futurecraft-the-ultimate-3d-printed-personalized-shoe