Urban Market Spring Edition 2016

Urban Market Spring Edition 2016

Trvanie: 27. máj 2016 - 29. máj 2016
Miesto: Fakulta architektúry STU, Námestie slobody 19, Bratislava, Slovensko

Témou tohtoročného Urban Marketu je PROCES. Tento ročník sa bude konať v rámci DAAD | Dni Architektúry A Dizajnu! Množstvo dobrej módy, dizajnu, šperkov, doplnkov a umenia nájdete 27. – 29. mája Fakulte architektúry STU, ktorá tento rok slávi 40. výročie svojho vzniku.
Urban Market je najvýraznejším a najväčším alternatívnym podujatím na Slovensku zameraným na prezentáciu súčasnej módy, amatérskej, ale aj profesionálnej kreatívnej tvorby, dizajnu, streetartu a mladého umenia.

Témou najbližšieho Urban Marketu 2016 (Spring Edition) je PROCES. Fáza, ktorá predchádza zdarnému, ale aj neúspešnému výsledku a je nutnosťou v každej oblasti tvorby. Proces ako priebeh kreatívneho snaženia, ako predmet rozhovoru alebo úvod do nečakaného vyústenia. Keď sme vyberali tému aktuálnej edície Urban Marketu, rezonovalo v nás množstvo myšlienok. Inšpiráciu sme však našli úplne prozaicky – na mieste, kde sa bude konať. Fakulta archtitektúry STU je alma mater množstva úspešných architektov a kreatívcov, s výsledkami ich tvorivej práce sa stretávame denno denne. Tak, ako bola pre nich škola procesom, tak je aj štádium prípravy Urban Marketu procesom pre náš tím. Žiadna edícia Urban Marketu by však nebola dokonalá bez predajcov. A práve na výsledok ich kreatívneho procesu sa tešíme najviac.
Fakulta archtitektúry STU si tento rok pripomína 70. výročie založenia architektonického vzdelávania na Slovensku, ako aj 40. rokov od vzniku FA STU. Budovu Fakulty architektúry STU navrhol architekt Emil Belluš, ktorý patrí medzi našich najrešpektovanejších architektov 20. storočia. Moderne tradicionalistická budova bola postavená bola v rokoch 1947 až 1950, za Národnú kultúrnu pamiatku ju vyhlásili v roku 1986. Má obdĺžnikový pôdorys, dvojtraktovú dispozíciu a päť nadzemných a dve pivničné podlažia.

Partneri: Dni architektúry a dizajnu, Fakulta architektúry STU a ďalší.

Predajná výstava: Urban Market Spring Edition 2016
Termín výstavy: 27. - 29. 05. 2016
Ukončenie registrácie predajcov: 22. 04. 2016
Miesto: Fakulta architektúry STU, Námestie slobody 19, Bratislava
Registračný email: info@urbanmarket.sk
Info: http://urbanmarket.sk/vyzva-urban-market-2016-spring-edition/
Organizator: http://www.cerstveovocie.sk/