Už ste videli nový televízor od bratov Bouroullecovcov?

Už ste videli nový televízor od bratov Bouroullecovcov?

Problémom dnešných televíznych prijímačov je že ich, elegantne úzky tvar a minimalistické spracovanie pôsobí vynikajúco v showroomoch, či pripevnené na stenách leteckých salónikov prvej triedy, pričom oveľa menej esteticky, či harmonicky pôsobí keď si ho prinesieme k nám, domov. Zdá sa však, že nový televízor Serif TV od Ronana and Erwana Bouroullecovcov sa s týmto problémom vysporiadal skôr napodobením dizajnu nábytku než zaužívaným navrhovaním spotrebnej elektroniky. Ako Ronan uviedol pre magazín Wallpaper*: “…namiesto snahy navrhnúť tak tenký televízor, že ho takmer nevidieť, rozhodli sme sa vytvoriť ho ako kus nábytku, ako napríklad stoličku - teda niečo, na čo sa môžete pozrieť z každého uhla. Podobne, ako veľké písmeno I z fontu tohto mena, i profil tohto prjímača sa na jeho hornej a spodnej časti zužuje do charakteristického tvaru s pätkami, čo televízoru umožňuje samostatne stáť na na knižnici či polici, ba dokonca stať sa policou. Bratom sa podarilo dokonale ukryť spleť káblov na zadnej strane televízora pridaním magneticky upevňovaného, textilného panelu, ktorý sa ľahko odníme pri inštalácii zariadenia. Bratia tiež oživili myšlienku štvornohého televízneho stojana sadou nôh, ktoré sa dajú jednoducho naskrutkovať priamo do základne prijímača. Televízor tiež disponuje veľmi užívateľsky priateľským diaľkovým ovládačom.
Bouroullecovci nezmenili len fyzický dizajn televízora, ako ho poznáme, ďalšími zmenami je tiež užívateľské rozhranie tohto prijímača. Hlavnou zmenou je napríklad takzvaný virtuálny záves, príjemne farebná, amorfná obrazovka, ktorú si divák môže naladiť napríklad počas reklám.

“Ako typografi, navrhujúci písmeno, pri návrhu tohto televízora sme študovali oboje, objekt i priestor, ktorý ho obklopuje.” Ronan & Erwan Bouroullec
http://www.bouroullec.com/?p=285
http://www.samsung.com/global/seriftv/global/design.html