WDI Prize - prihlasovanie stále OTVORENÉ!

WDI Prize - prihlasovanie stále OTVORENÉ!

Uzávierka: 29. júl 2015 (streda), 23:55
Miesto: medzinárodná

Design môže pomôcť vybudovať lepší svet. Súhlasíte? A máte nejaký projekt z oblasti priemyslového designu, ktorý to dokazuje? Prihláste ho do súťaže!

12. mája 2015 sa ICSID opäť rozhodol vyhlásiť ďalší ročník súťaže World Design Impact Prize 2015 - 2016. Vyzýva priemyselných dizajnérov a ich projekty so záujmom o zlepšenie nášho sveta aby sa prihlásili do tejto výnimočnej súťaže medzinárodných projektov, kde sa kladie dôraz hlavne na ich pozitívny dosah na sociálnu, kultúrnu, ekonomickú a enviromentálnu kvalitu našich životov. Prihlasovanie projektov je možné prostredníctvom stránky www.worlddesignimpact.orgod 12. mája do 29. júla 2015.

“Zoznam projektov nominovaných na ocenenie World Design Impact Prize 2015 - 2016 každoročne obsahuje pôsobivé príklady toho, čo dizajnér - kľúčový hráč - môže a robí v boji s najkomplikovanejšími svetovými problémami,” hovorí prezident ICSID-u Dr. Brandon Gien.

V poslednom ročníku bolo prihlásených 26 projektov z celého sveta, venujúcich sa medicínskej technológii, zavlažovacím systémom, aplikáciám pre smartfóny, a inovácií v opatere dobytka, ak vymenujeme len pár. Z toho 7, o ktorých hlasovali sa dostalo do užšieho výberu odborníkov, o ktorých hlasovali členovia ICSID. V’ťazný projekt s titulom “A Behaviour Changing (ABC) Syringe”, slávnostne vyhlásený vo februári 2014, je charakteristický jednouchou zmenou farby štítku na jednorazovej striekačke, čím všetkých, ktorí s ňou prídu do konatktu varuje, že už bola použitá. Cieľom tohto projektu je bojovať proti opätovnému používaniu jednorazových striekačiek a odhady naznačujú, že už počas prvých piatich rokov od zavedenia tohto dizajnérskeho projektu do praxe by sa počet znovu použitia nebezpečných striekačiek mal znížiť o 700 000 len v Indii.

V roku 2012 bola prvá cena World Design Impact Prize udelená projektu “The Community cooker (Komunitný sporák)”, zariadeniu, ktoré mení odpad na energiu, poskytujúc tak palivo pre efektívne a úsporné varenie a tiež dodávkku horúcej vody. To významne ovplyvňuje život v osadách a , kde je toto zariadenie inštalované, čím zabezpečuje čistejšie a zdravšie prostredie ako i možnosti generovania príjmu pre mnohé generácie obyvateľov. “The Community cooker” (Komunitný sporák) v Laini Saba v Nairobi (Keňa) umožňuje uvariť 77 litrov jedla a ohriať 800 litrov vody len za dve hodiny.

Nominované projekty by mali byť sociálne prospešné s určujúcim dôrazom na priemyselný dizajn.
Mali by využívať konštrukčné myslenie a prezentovať široké spektrum priemyselného dizajnu so zahrnutím dizajnu systémov a skúseností tvorcov.

Podmienky prihlasovania projektov, online prihlášku, termíny, i prezentácie uplynulých ročníkov ocenených projektov môžete nájsť na stránke World Design Impact Prize.
online prihláška http://worlddesignimpact.org/new-nomination/
Viac informácií: http://worlddesignimpact.org/

ICSID kontakt: Ms. Sarah Montpetit
Icsid Communications Coordinator
t: + 1 514 448 4949 ext. 238
e: smontpetit@icsid.org